Роботаксі від Apple та тролінг інвесторів від Ілона Маска — підсумки тижня

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade
Фото: Predrag Kezic/Pixabay

Фото: Predrag Kezic/Pixabay

Фондові ринки США продовжують зростати. Одним із драйверів служить звіт Мінпраці, згідно з яким кількість первинних звернень за допомогою з безробіття впала до найнижчого рівня за останні два місяці — до 779 тис. чоловік.

Нова міністерка фінансів США Джанет Йеллен закликала до рішучих дій у боротьбі з негативними наслідками пандемії. Найбільші побоювання у чиновниці викликають проблеми малого бізнесу, який потребує термінової допомоги.

Наразі законопроєкт Джо Байдена про стимули на $1,9 трлн усе ще перебуває на ранніх стадіях розгляду представниками обох партій.

Telegram Logo

Вартість долара на валютному ринку зростає. Індекс долара (ставлення «американця» до кошику валют розвинених країн) з початку тижня збільшився більш ніж на 1%. Найсильніше він зміцнився в парі з євро: інвестори впевнені, що американська економіка відновлюватиметься швидше за європейську.

Незважаючи на загальне зростання котирувань на ринку, вартість акцій-мемів — GameStop і AMC — відчутно знизилася. Нагадаємо, що роздрібні інвестори спробували запровадити дуже високі ціни на ці активи в січні, бажаючи помститися хедж-фондам, що ставили на падіння цін.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Зокрема, вартість GameStop минулого тижня впала більш ніж на 80%. Джанет Йеллен запланувала зустріч із представниками інших регулюючих органів, щоб обговорити роль приватних трейдерів, брокерів і хедж-фондів у свіжих подіях на ринку.

Більшість ентузіастів втратила гроші в очевидно безперспективній затії «покарати» представників Уолл-стріт, адже придбали акції GameStop, коли вони перебували на максимальних позначках. Однак не всі фонди зробили ставки проти акцій компанії.

Зокрема, хедж-фонд Senvest Management скористався ситуацією та заробив $700 млрд. Керівники придбали папери приблизно по $10 і закрили позиції після того, як котирування виросли до $400.

Ілон Маск знову вирішив «потролити» інвесторів і опублікував кілька твітів, присвячених криптовалюті DogeCoin, яка була названа на честь інтернет-мема.

Quote«DogeCoin — народна криптовалюта. Немає ні максимумів, ні мінімумів — тільки Doge», — цих слів було досить, щоб вартість монети злетіла більш ніж на 50% у четвер.

Раніше мільярдер подібним чином «запустив» вгору котирування біткоїну.

Apple та Hyundai-Kia близькі до укладення угоди з виробництва автономного електромобіля під маркою Apple. «Яблучна» компанія вже давно отримує патенти, пов'язані з розробкою електромобілів, але не поспішає розповідати про свої плани. Експерти припускають, що автомобілі використовуватимуться для доставки їжі та товарів, а також як роботаксі.

Нафтовий ринок активно відновлює втрати: котирування торгуються всього лише на 15% нижче значень початку 2020 року. Позитивний вплив робить нова доповідь Міненерго США, згідно з якою комерційні запаси нафти в країні знизилися на 994 тис. барелів, до 475,66 млн барелів.

Ця тенденція свідчить про скорочення надлишку пропозиції на ринку. Ситуація на сировинному ринку здатна призвести до подальшого зростання середніх роздрібних цін на українських АЗС.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини