Facebook Pixel

Огляд ринків: інвестори чекають на звіти, але тон курсу долара задасть Китай

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Перший тиждень лютого матиме значення для світової фінансової арени даними з ділової активності у виробничому секторі всього світу.

Першим відзвітує Китай, що задасть тон руху для індексу долара США, потім на європейській сесії відзвітує Велика Британія та країни ЄС, і пізніше, в понеділок, чекаємо Америку.

Важливість релізу полягає в реакції валютних спекулянтів на неї. Весь день вартість євро та фунта залежатиме від цих даних. Для України статистичний показник PMI менш значущий, адже курс гривні від нього не залежить.

Відзначимо, що вже з понеділка, 1 лютого, гривня до долара подорожчала на шість копійок — з 28,19 грн/долар до 28,13 грн/долар, а до євро українська валюта ослабла на шість копійок — з 34,10 грн/євро до 34,16 грн/євро.

Повертаючися до статистичних даних, згадаємо, що з понеділка 1 лютого, крім PMI по всьому світу, чекаємо на зміну обсягу споживчого кредитування Банку Англії за грудень.

Також увесь світ стежитиме за коментарями в ЗМІ щодо монетарної політики ФРС США. За останніми даними, ФРС не поспішатиме зі скороченням викупу. Джером Пауелл традиційно виступав за скорочення програми QE, перспектива якого налякала ринки, але зараз, за рік до кінця свого терміну на посаді голови центробанку, він вважав за краще не ризикувати.

Регулятор не готовий до відмови від масштабних купівель активів, і завчасно повідомить про намір приступити до їхнього згортання. Це може трохи заспокоїти спекулянтів, але дати натяк усім центробанкам, що за найближчий рік потрібно встигнути провести підготовку до майбутніх змін.

У вівторок, 2 лютого, важливою буде оцінка ВВП єврозони за четвертий квартал, фінансові результати Alibaba Group Holding Inc., Alphabet Inc., Amazon.com Inc. І ставка ЦБ Австралії. Ці відомості заморозять активність трейдерів у понеділок і різко збільшать торговельну активність у вівторок, за фактом виходу даних. Не варто робити ставки на зростання або падіння вартості цих активів, адже в період перекупленості американських індексів краще оцінювати картину за фактичними даними, а не заздалегідь.

У середу, 3 лютого, відбудеться засідання Спільного міністерського моніторингового комітету ОПЕК+, де проговорюватимуть раніше досягнуті домовленості про зростання видобутку на два місяці наперед. Ці новини можуть відправити вартість нафти Brent до нового максимуму в $58 за барель.

Також чекаємо виступу президента ФРБ Сент-Луїса Джеймса Булларда, президента ФРБ Філадельфії Патрика Харкера. Голова Міністерства фінансів США Джанет Йеллен, як очікується, розповість про плани відомства щодо розміщення облігацій.

А, за статистикою, найочікуванішим релізом буде кількість робочих місць у несільськогосподарському секторі США від ADP за січень. Також на цей день заплановані рішення за ставками ЦБ Таїланду, Ісландії.

У четвер, 4 лютого, США опублікують наступну статистику за грудень: замовлення на промислові товари та уточнені дані про замовлення на товари тривалого користування. Також у четвер відбудеться засідання Банку Англії з монетарної політики. Прогноз за ставкою — без змін на рівні 0,1%; крім того, будуть опубліковані ставки ЦБ Єгипту, Чехії.

У п'ятницю, 5 лютого, в найважливіший день цього тижня для валютних спекулянтів, чекаємо з США наступну статистику: число робочих місць поза сільськогосподарським сектором за січень, прогноз +50 тис. Безробіття за січень, прогноз 6,7%.

Цей показник стане серйозним фактором волатильності як для інвестиційного золота та долара США в світі, так і для американських індексів. Минулий тиждень був негативним для фондового ринку, і ми спостерігали корекцію.

Якщо показники ринку праці США відлякають інвестиційне співтовариство від валютного ринку та долар «передумає» зростати далі, то можна чекати на зростання попиту на індекси. У зворотному випадку — ми на порозі початку сильної корекції за основними гігантами фондового ринку — DowJones, NASDAQ, S&P500.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора