Facebook Pixel

Прогноз на тиждень: новини хороші, гривня не впаде

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

На тижні із 7 до 13 лютого фокус інвесторів буде спрямовано на новини щодо відносин України та Росії, оскільки цей чинник — з-поміж головних загроз цього року. Для світу фінансів також важливими будуть коментарі щодо інфляційних очікувань різних країн і перспективи зміни монетарних політик центральних банків. Звітність корпорацій США як тригер для волатильності також зберігає свою актуальність на звітний період. Крім того, важливо пам'ятати про те, що ринки материкового Китаю відкриються після новорічних свят.

Курс продажу долара США на території України поки що буде стабільно нижчим за 30 гривень. Ми не очікуємо погіршення політичної ситуації в країні, тому прогноз помірковано оптимістичний.

Зазначимо, що з початку тижня акції в Європі скоротили зростання, а ф'ючерси на індекси США впали, оскільки інвестори оцінили перспективи грошово-кредитної політики напередодні оприлюднення ключових даних щодо інфляції, які опублікують цього тижня пізніше. Прибутковість казначейських облігацій і долар були стабільними. Індекс Stoxx Europe 600 перервав найдовшу смугу щотижневих втрат майже впродовж року й додав ~0,3%. Контракти S&P 500 та Nasdaq 100 усе ще в стані зростання, і тенденцію покупок на цьому фронті не завершено.

З-поміж статистичних публікацій і подій у понеділок, 7 лютого, важливою буде зустріч президента США Джо Байдена та канцлера Німеччини Олафа Шольца у Вашингтоні для обговорення ситуації навколо України. Президент Франції Еммануель Макрон відвідає з візитом РФ.

У вівторок, 8 лютого, Макрон відвідає Україну. США опублікують інформацію щодо торговельного балансу за грудень, також ми дізнаємося про фінансові результати BP, BNP Paribas.

У середу, 9 лютого, чекаємо на рішення щодо облікових ставок ЦБ Індії, Ісландії, Таїланду.

У четвер, 10 лютого, стане відомою інфляція в США за січень, опублікують щомісячний огляд ОПЕК щодо ринку нафти, чекаємо на економічні прогнози Єврокомісії та виступ голови Банку Англії Ендрю Бейлі. Крім того, стануть відомі рішення щодо облікових ставок ЦБ Угорщини, Індонезії, Мексики, Сербії, Швеції.

У п'ятницю, 11 лютого, очікуємо щомісячний огляд МЕА щодо ринку нафти, ставки ЦБ Перу та Росії. І, як завжди, Fitch Ratings опублікує рейтинги Латвії, Люксембургу, Туреччини. S&P Global Ratings оприлюднить рейтинги Угорщини, Нігерії та Швейцарії, а Moody's Investors Service може опублікувати рейтинги Німеччини, Данії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора