Facebook Pixel

Підсумки тижня: заборона на ігри та космічні війни мільярдерів

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade
Фото: Free-Photos / Pixabay

Фото: Free-Photos / Pixabay

Папери китайських ігрових компаній знову дешевшають: уряд країни видав розпорядження про посилення правил конкуренції. Компартія нагадала представникам галузі, що їм не слід зосереджуватися лише на прибутку, а також вимагає змінити дизайн ігрового процесу, щоб не спричиняти ігрову залежність у користувачів. Найбільші компанії вже заявили, що проведуть потрібні роботи для повної відповідності вимогам регулятора. Раніше в КНР уже посилювалися правила для ігрових компаній, наприклад, особам молодше 18 років було заборонено грати у відеоігри більше трьох годин на тиждень.

Виробник електрокарів Tesla відзвітував про продажі за перші вісім місяців 2021 року: всього було продано понад 250 тис. електромобілів, із яких 152,5 тис. продано в Китаї. Усього в серпні китайці придбали на 275% більше авто, ніж минулого року, — 42,2 тис. одиниць. Tesla виробляє свої електроавтомобілі також на шанхайській фабриці. Дотепер вона залишається єдиним місцем збирання продукції Tesla за межами США.

Тим часом інша компанія Ілона Маска — SpaceX знову страждає від уваги з боку засновника Amazon мільярдера Джеффа Безоса. Проєкт Kuiper — прямий конкурент SpaceX у сфері супутникового інтернету 4G. Мережа Kuiper складається з більш ніж 3 тис. супутників із бюджетом у 10 млрд доларів і забезпечуватиме доступ до інтернету з космосу. Представники проєкту поскаржилися Федеральній комісії зв'язку на запуск супутників із неліцензованими антенами, запуск ракет без дозволу, будівництво несанкціонованої стартової вежі та інші випадки ймовірного порушення законодавства з боку SpaceX. Два мільярдери змагаються не лише в галузі космічного інтернету, але і у сфері польотів у космос. Нещодавно Blue Origin Джеффа Безоса оскаржила рішення NASA про укладення контракту зі SpaceX на будівництво модуля для посадки на місяць із бюджетом у 2,9 млрд доларів.

Telegram Logo

Європейський центральний банк вважає за можливе дещо скоротити обсяги купівлі облігацій у межах програми стимулів PEPP загальним розміром у 1,85 трлн євро. Загальні параметри програми залишаться без змін, але в наступні три місяці щомісячна сума купленого може виявитися меншою, ніж у першому півріччі. Відсоткова ставка ЄЦБ залишилася на колишньому рівні — мінус 0,5%. Регулятор висловив готовність за потреби знову наростити обсяг підтримки.

Тим часом у США знову стає актуальною тема збільшення ліміту запозичень. Міністр фінансів США Джанет Йеллен попередила, що якщо Конгрес не підніме верхню планку граничного розміру держборгу, то вже наступного місяця у відомства закінчаться гроші. Уже кілька років конгресмени затягували рішення цього питання до останньої хвилини, але все одно кінець кінцем воно було позитивне. Збільшення верхньої межі держборгу здійснюється ухваленням спеціального закону. Цього разу питання буде пов'язано з ухваленням інших законопроєктів, які перебувають на розгляді Конгресу і стосуються економіки та бюджету.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини