Від початку року й до серпня сукупні активи світових біржових фондів (ETF) зросли на $705 млрд — до $9,1 трлн. Для порівняння: за весь 2020 рік приплив активів склав $736,5 млрд. Ця тенденція свідчить про наявність великого попиту на інвестиційні продукти попри всі розмови про бульбашки на фондових майданчиках. Найбільший інтерес інвестори виявили до ETF, чия вартість прив'язана до акцій великих компаній і короткострокових облігацій, які допомагають захистити капітал від інфляції.
Американські сенатори представили законопроєкт, покликаний обмежити магазини застосунків Apple і Google. Законодавці вирішили, що корпорації занадто сильно контролюють ринок, і хочуть заборонити їм вимагати від розробників використання лише їхніх платіжних систем. Водночас сенатори хочуть прописати відповідальність і для постачальників, які реалізують свої застосунки за різними цінами через інші магазини або з використанням інших платіжних систем. Демократ Річард Блюменталь заявив, що Apple і Google досягли тієї точки, коли вони почали негативно впливати на всю економіку, пригнічуючи інновації.
В Adidas вирішили продати Reebok за $2,5 млрд американській Authentic Brands Group. Велику частину цієї суми буде спрямовано на виплати акціонерам. Примітно, що продаж Reebok не мусить негативно позначитися на фінансових показниках Adidas. Reebok став частиною Adidas у 2006 році — тоді компанія заплатила за виробника $3,8 млрд.
Акції Moderna та BionTech обвалилися на 15% і 14% відповідно після новин про те, що у Європейському Союзі почали вивчати можливі побічні ефекти їхніх вакцин проти COVID-19. Поки що конкретики бракує, але представники Європейського агентства з лікарських засобів говорять про «невелику» кількість випадків, пов'язаних зі шкірною еритемою та запаленням нирок. Раніше папери Moderna подорожчали до рекордних позначок на тлі схвалення її вакцини для використання в Австралії.
У криптовалютній індустрії відбулася найбільша крадіжка коштів в історії. Невідомий хакер викрав приблизно $600 млн із платформи Poly Network. Представники проєкту написали хакеру відкритого листа з проханням повернути гроші, оскільки «вони належать десяткам тисяч членів криптоспільноти». Зловмисник вийшов на зв'язок і заявив, що зробив атаку заради забавки й готовий повернути викрадене. За його словами, він домігся головного — став легендою, тож далі тримати гроші особливого сенсу немає. На час написання статті більшу частину коштів було повернуто.
Міжнародне енергетичне агентство різко переглянуло прогноз світового попиту на нафту в гірший бік і тепер очікує профіциту на ринку у 2022 році. Це має відбутися через погіршення епідемічної ситуації, що негативно позначиться на споживанні палива. Поточного місяця ціни на нафту вже встигли знизитися на 6% через обмеження в Китаї та інших країнах — ключових споживачах нафти, де так і не змогли налагодити ефективну вакцинацію. Від початку серпня середня вартість А-95 на українських заправках зросла на 0,04 грн — до 30,28 грн за літр.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора