Facebook Pixel

Ринок праці в Україні: сьогодення та найближча перспектива

Олена Куцоконь
керівниця відділу рекрутменту компанії Smart Solutions

Український ринок праці переживає непрості часи. Ключова проблема – кадровий голод. Катастрофічно не вистачає як «блакитних», так і «білих» комірців. Показник безробіття, за офіційними даними Державної служби зайнятості, за рік скоротився майже вдвічі, а рівень пропозиції від роботодавців зріс на 30-40%. Нестача кадрів пояснюється, насамперед, мобілізацією чоловіків та відтоком жінок за кордон.

Боротьба за кваліфіковані кадри

Враховуючи те, що бізнес планує до кінця року збільшити штат як мінімум на 10%, боротьба за персонал лише наростатиме. Працедавці змушені підвищувати власну привабливість в очах кандидатів, зокрема, шляхом збільшення зарплат, розширення соціального пакету, забезпечення навчання та підвищення кваліфікації, бронювання від мобілізації тощо. В умовах кадрової кризи багато компаній вимушені брати на роботу недосвідчених працівників, запрошувати пенсіонерів, перекваліфіковувати жінок.

Особливим попитом сьогодні користуються HR-и, експерти, які вміють шукати та утримувати таланти. Крім них — фахівці, від яких залежить просування послуг та товарів на ринку (сейлзи, маркетологи і т. д.). І, звісно ж, топ-менеджмент, від якого залежить стратегія розвитку бізнесу.

Непроста ситуація і в ІТ-індустрії, яка до війни в Україні вирізнялася найбільшою стабільністю та позитивною динамікою. Іноземні компанії через острах блекаутів все частіше відмовляються від аутсорсу. Самі ж українські айтівці надають перевагу стабільній роботі в продуктових компаніях короткочасним проєктам.

Що робити роботодавцям для залучення кадрів

Очевидно, що кандидат сьогодні знаходиться у більш вигідному становищі за роботодавця. Останньому ж бажано дотримуватися наступних настанов:

  1. Регулярно (раз на пів року) проводити зріз зарплат на ринку, щоб пропонувати претендентам конкурентоспроможну оплату їхньої праці.
  2. Посилювати бренд власної компанії.
  3. Розширювати соціальні гарантії.

Економічне відновлення країни потребуватиме збільшення кадрів. Будемо вірити, що українці поступово повертатимуться додому, чим сприятимуть стабілізації ситуації на ринку праці зокрема та економіки загалом.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]