Facebook Pixel

Передноворічна COVID-метушня. Що чекає світові ринки цього тижня

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

З 20 по 26 грудня світ фінансів буде поглинений новинами про поширення коронавірусу, енергетичну кризу Європи, ситуацію навколо Туреччини та про рішення Ердогана щодо монетарної політики, а також наслідками ухвалених рішень провідними центробанками світу. Українська гривня водночас буде стабільною в діапазоні 27 — 27,4 за долар США, оскільки основний тригер впливу для гривню – це геополітична ситуація.

Найбільші країни Європи вдаються до додаткових обмежень у межах боротьби з різким зростанням кількості заражень COVID-19, тоді як перспектива подальших локдаунів у США є малоймовірною. Можна сказати, що це критичний тиждень щодо рішень, які можуть зірвати різдвяні та новорічні свята, а також негативно вплинути на внутрішню економіку. В США президент Джо Байден планує у вівторок, 21 грудня, попередити націю про небезпеку для ще не щеплених від COVID.

Цього тижня Європа готується до нестачі енергії. Морозна погода стимулюватиме попит у той час, коли пропозиція просто не встигає за ним. За прогнозами, цього тижня в кількох європейських столицях температура впаде нижче нуля градусів за Цельсієм, що призведе до перевантаження електромереж, які вже не справляються з низькою швидкістю вітру й серйозними відключеннями ядерних установок у Франції. Що ще гірше, Росія дала зрозуміти, що має намір обмежити потоки природного газу через основний транзитний маршрут до Німеччини після обмеження постачань на вихідних.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган привертає до себе зараз інтерес усього світу, оскільки пообіцяв продовжити зниження відсоткових ставок. Незважаючи на те, що ці дії зробили ліру найгіршою валютою світу за останні три місяці. Така монетарна політика відповідає його вимогам про нижчі витрати на позики для прискорення економічного зростання. За словами Ердогана, крах ліри став результатом економічної облоги, але Туреччина не відмовиться від нової економічної політики.

Серед рішень минулого тижня світ переживатиме рішення США піти на три підвищення ставки в 2022 році, що може спровокувати зростання вартості американської валюти та спричинити розпродаж американських індексів.

Серед статистичних релізів цього тижня немає таких, які здатні спричинити зайву волатильність золота, нафти чи окремих валют. А ось той факт, що наприкінці цього тижня — католицьке Різдво, дає нам підставу чекати на фіксацію прибутку за різними інвестиційними інструментами вже в середу — четвер, 22 — 23 грудня.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора