Facebook Pixel

Огляд ринків. Світ знову боїться інфляції

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

На тижні з 9 до 13 серпня фінансовий світ може повернутися до побоювань про інфляцію. Це обіцяє високу мінливість цін на золото і чинитиме тиск на валюти країн, що розвиваються, серед яких Україна. Крім того, вагомим буде саме сприйняття учасниками фінансових ринків волатильності по металах.

Золото за минулий тиждень подешевшало на 5,5% — до $1724 за тройську унцію, а розпродажі зі срібла склали 12,2% — до $22,5 за тройську унцію. Причиною такої динаміки стали дані з ринку праці США, які в сукупності з високими заробітними платами віщують згортання програми викупу активів. Якщо побоювання про інфляцію в світі в сукупності з майбутніми змінами в монетарній політиці США оцінити з точки зору спекулянтів, то метали після просадки ціни користуватимуться інвестиційним попитом. Однак для золота технічна підтримка знаходиться на рівні $1600 за тройську унцію. Тобто ще на 8% нижче поточних цін. Поки золото буде дешевшати, валюти країн, що розвиваються, і гривня не падатимуть. А ось на етапі, коли золото почне дорожчати, можна чекати деяку девальвацію гривні.

З ранку понеділка, 9 серпня, представники інвестиційних компаній обговорюють попередження члена Керуючої ради Європейського центрального банку про те, що інфляція в зоні євро може рости швидше, ніж очікувалося. Він закликав не затягувати пандемічну програму покупки облігацій. Також він підкреслив важливість відстежування економічних ризиків.

Серед новин поточного тижня, на які варто звернути увагу, — дані з інфляції США за минулий місяць, щомісячний огляд ОПЕК на ринку нафти, щомісячний огляд МЕА на ринку нафти. У четвер, 12 серпня, відбудуться засідання відразу чотирьох центробанків щодо облікових ставок: ЦБ Мексики, Сербії, Туреччини, Філіппін. У п'ятницю, 13 серпня, очікується рішення щодо ставки ЦБ Перу, а також традиційні оцінки з економіки різних країн: S&P Global Ratings опублікує рейтинг Угорщини, Латвії, Литви, Нігерії, Швеції. Fitch Ratings опублікує рейтинг Казахстану, Люксембургу, Туреччини. Moody's Investors Service може опублікувати рейтинг Ірландії, Литви.

Щодо ситуації навколо пандемії важливими вважаємо заяви різних країн про ревакцинацію. Ентоні Фаучі, провідний лікар-інфекціоніст у США, сказав, що він «рішуче підтримує» прискорену вакцинацію людей з ослабленою імунною системою. Третина дорослого населення Ізраїлю старше за 60 років уже отримала ревакцинацію, оскільки країна з усіх сил намагається стримати сплеск інфекції. Тим часом Європейський Союз, ймовірно, обговорить відновлення обмежень на поїздки для відвідувачів із США на наступному тижні, оскільки кількість випадків захворюваності знову зростає.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора