Facebook Pixel

Огляд ринків. Шторм із новин гривні не заважає

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

В останній тиждень вересня і до 3 жовтня на нас чекає сильний новинний шторм. З одного боку, світове інвестиційне співтовариство чекатиме вирішення ситуації навколо ринку енергоресурсів і підсумків голосування в Німеччині, а з іншого — на нас очікує велика кількість регулярної статистики. Водночас для української гривні найбільшу вагу збереже внутрішня монетарна політика і попит на валюту в країні. Якщо пропозиція щодо валюти буде більшою, ніж попит, то ми допускаємо середній діапазон коливання курсу продажу готівкового долара США в рамках 26,3 — 26,7 грн. Девальвації гривні поки що не чекаємо.

Відзначимо, що зараз країни більше, ніж будь-коли, покладаються на природний газ для обігріву будинків і електроенергетику. Причина в тому, що в світі скоротили використання вугілля і збільшили використання більш чистих джерел енергії. Але зараз не вистачає газу для поповнення виснажених запасів до настання холодів. Країни намагаються перекупити один у одного поставки, оскільки такі експортери як Росія прагнуть зберегти більше природного газу у себе вдома. Коли температура впаде, ситуація посилиться в рази. Криза в Європі віщує проблеми для решти планети, оскільки через брак енергії на континенті уряди попереджають про відключення електроенергії та вимушене закриття заводів. Така ситуація загрожує миру тим, що відновлення після пандемії буде вкрай повільним. І ситуація абсолютно політична.

Серед статистичних показників поточного тижня увагу варто звернути на наступні. У понеділок, 27 вересня, дізнаємося попередні дані про замовлення на товари тривалого користування в США за серпень.

У вівторок Пауелл і міністр фінансів Джанет Єллен відзвітують перед банківським комітетом Сенату про реалізацію закону CARES, який був ухвалений у відповідь на пандемію COVID-19.

У середу, ймовірніше, учасники ринку відіграватимуть опубліковані дані та готуватимуться до закриття місяця, до фіксації прибутку.

А вже в четвер ми отримаємо дані щодо зміни ділової активності у виробничому секторі Китаю, що задасть тон щодо динаміки долара США у світі.

У п'ятницю, 1 жовтня, за таким же показником відзвітує весь світ, що дозволить оцінити поліпшення динаміки виробництва в усьому світі і на наступний тиждень розуміти орієнтир інвесторів щодо захисних золота, долара США і новомодних криптовалют. Так, саме криптовалюту за останні роки використовують як захисні покупки в період нестабільного ринку.

Ситуація навколо коронавірусу поступово поліпшується, і в даний час людям введено досить доз, щоб повністю вакцинувати 39,9% населення світу. Негативна сторона ситуації в тому, що розподіл вакцин нерівномірний. Країни і регіони з найвищими доходами вакцинуються більш ніж у 20 разів швидше, ніж країни з найнижчими доходами.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора