Facebook Pixel

Огляд ринків. Енергетичні перспективи, коронавірусні ризики та стабільність гривні

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Новинне тло впродовж тижня з 13 вересня буде помірне. Світові центробанки масово відзвітували про рішення щодо монетарної політики напередодні: багато де умови монетарної політики стають суворіші. Водночас ризики інфляційного тиску зберігаються, а, значить, валюти країн, що розвиваються, мають тенденцію до поступового зниження.

Ринок енергоресурсів очікує на нову хвилю зростання цін.

Третій тиждень вересня буде періодом стриманої динаміки валют як країн, що розвиваються, так і розвинених країн.

Незважаючи на підвищення процентної ставки НБУ до 8,5%, на зростання української гривні не очікуємо. Країна повинна розплатитися за раніше взятими борговими зобов'язаннями перед МВФ. Також зрозуміло, що спекулянти заздалегідь візьмуть до уваги підвищення ставки. Низький попит на валюту в Україні може змінитися на тенденцію її поступового накопичення. Вартість долара і євро знижується протягом вісьмох місяців, і з відновленням сезону ділової активності спекулянти захочуть накопичити запаси на випадок девальваційних стрибків. Виходить, що в Україні фактори «за» і «проти» зростання долара США будуть збалансовані і курс продажу готівкового долара в Україні збережеться в діапазоні 26,6 — 27 гривень.

Серед новин, на які чекатимуть учасники фінансового світу, з'явиться звіт організації країн — експортерів нафти в понеділок, 13 вересня. Раніше цього місяця організація затвердила плани збільшення видобутку. Тепер же ОПЕК опублікує щомісячний огляд ринку з аналізом основних факторів попиту та пропозиції, а також із прогнозами на 2022 рік.

У вівторок, 14 вересня, свої оцінки представить Міжнародне енергетичне агентство. Раніше цей орган давав прогноз щодо падіння попиту на сировину до 2050 року на 75%. Сукупність новин зорієнтує щодо питання, коли можна чекати збільшення волатильності цін на нафту у світі та на бензин в Україні.

Для тих, хто сподівається побачити світло в кінці тунелю COVID-19 протягом наступних трьох — шести місяців, вчені мають погані новини: приготуйтеся до більшого з того, через що ми вже пройшли. Повторні спалахи захворюваності по всьому світу знову призведуть до закриття шкіл і скасування занять. Жителі будинків для людей похилого віку в різних частинах світу, що пройшли вакцинацію, знову зіткнуться з небезпекою зараження. Співробітники бізнес-центрів будуть зважувати небезпеку повернення в офіси, оскільки лікарні знову будуть переповнені. Якщо така тенденція виникне в США і Європі, то в Україні вона теж з'явиться.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора