Валютні резерви Пекіну зростають два місяці поспіль завдяки стабільному юаню, а Huawei залишається під забороною, незважаючи на усний «дозвіл» Трампа.
Пекін опублікував обсяг офіційних валютних резервів
Центральний банк Китайської Народної Республіки оприлюднив обсяг офіційних валютних резервів, який становив $3119,2 млрд, що є найвищим значенням з квітня 2018 року. Однак, максимальний обсяг резервів було зафіксовано у червні 2014 року – майже $4 трлн. Зростання валютних резервів КНР триває другий місяць поспіль, що пояснюється послабленням долара та зростанням цін держоблігацій. Стабільність юаня не потребує валютних інтервенцій, тому Центральний банк не використовує валютні резерви для них.

Національний банк України продовжує валютну лібералізацію. З початку 2019 року НБУ зняв або пом’якшив понад 30 обмежень на валютному ринку, що відповідає дорожній карті. На цей раз регулятор скасував обмеження на репатріацію дивідендів. Це ще один крок до вільного руху капіталу є позитивним сигналом для іноземного інвестора та спрямований на покращення інвестиційного клімату в Україні. Постанова Правління НБУ набула чинності 10 липня 2019.
Торгові посланники США і Китаю вперше поговорили після «перемир’я Трампа-Сі»
9 липня 2019 після домовленостей Дональда Трампа та Сі Цзіньпіна, американський та китайський представники у торговельних переговорах провели телефонну розмову. Однак не було визначено термінів та конкретних деталей. Між США та КНР залишаються спірні питання, тому процес переговорів буде продовжено, але не відомо коли.
Китай поліпшить фіскальну політику
10 липня 2019 Лі Кецян на виконавчому засіданні Держради зазначив подальші заходи із стабілізації зовнішньої торгівлі. Зокрема, розширення відкритості для стабілізації зростання економіки та зайнятості населення. Китай поліпшить свою фіскальну політику через зниження загального рівня імпортних тарифів, покращення політики пільг на експортний податок, а також прискорення процесу податкових знижок.
Huawei досі знаходиться у «чорному списку» США
Не дивлячись на заяву Дональда Трампа на Саміті G20 про дозвіл американським компаніям продавати технологічну продукцію Huawei, станом на 10 липня 2019, китайський телекомунікаційний гігант знаходіться у «чорному списку». За словами міністра торгівлі США, це обумовлено з міркувань національної безпеки. Разом з тим, американським компаніям видаються ліцензії на продаж.
Враховуючи це, подальші перемовини між сторонами є необхідними для урегулювання неузгодженостей у торговельних питаннях між США та КНР, адже цей конфлікт впливає на світову економіку в цілому.