Схоже, Кабінет міністрів таки призначив людину, яка відповість за те, чи виплатять Григорію Суркісу 7 мільярдів гривень. У розпорядженні The Page опинився лист Офісу президента, а конкретно заступника його глави Андрія Смирнова, який доручив Кабміну визначитися, хто вирішить, чи віддаватиме уряд мільярди гривень Суркісу.
Фото: The Page
З огляду на наявне листування прем'єр Денис Шмигаль доручив ухвалити рішення про те, чи треба платити Суркісам, міністру юстиції Денису Малюсьці.
Чи є у держави можливість, попри одіозні рішення судів, не заплатити ці 7 мільярдів гривень? Так, є. Юристи Приватбанку трактують ситуацію таким чином. Суд зобов'язав банк виконати договори з Григорієм Суркісом, що було укладено раніше. Але ці договори, по суті, вже було виконано. Виплати, які призначив суд, було спрямовано на оплату акцій, і вона вже відбулася. А це означає, що зараз ніхто нікому нічого платити не повинен. Це розуміють і самі Суркіси — інакше вони б не пішли на вкрай сумнівну, з точки зору держави, аферу з подачею одночасно цілої низки виконавчих проваджень, щоб вибрати конкретного виконавця.
Фото: The Page
Обрані в такий сумнівний спосіб державні виконавці продовжують тиранити керівництво Приватбанку, по суті, змушуючи його заплатити живі гроші партнерові Ігоря Коломойського – Григорію Суркісу.
Але, якщо вже пішла така п'янка, держава, як акціонер Приватбанку, повинна передбачити ці колосальні суми в бюджеті.
Власне, розібратися в цьому питанні й ухвалити остаточне рішення про те, повертати фізично гроші Суркісу чи визнати, що їх уже повернули, повинні тепер міністр юстиції Денис Малюська та міністр фінансів Сергій Марченко.
Безумовно, долі Малюськи не позаздриш. Яке б рішення він не ухвалив, схоже, в разі зміни влади це означає кримінальну справу з усіма наслідками.
Що ж, є хороша приказка: коли не знаєш, як вчинити, — роби правильно.
Справа за малим: зрозуміти, що є правильнішим у цій ситуації — відстоювати інтереси держави чи Григорія Суркіса та його партнера Ігоря Коломойського.