Байден представив план із відновлення економіки США, ЄС відстає через темпи вакцинації, а Київ закривається на жорсткий локдаун. Чим ще запам'ятався тиждень?
Головною подією тижня став виступ американського президента Джо Байдена, який представив довгоочікуваний проєкт плану зі стимулювання ВВП США.
Байден пропонує витратити $2 трлн на реорганізацію економіки та протидію загрозі з боку Китаю.
«План американських робочих місць» має сприяти створенню мільйонів робочих місць у різних сферах — від будівництва інфраструктури до «зеленої» енергетики та підвищення рівня обслуговування населення, зокрема догляду за людьми похилого віку. За словами президента, за своїми масштабами ініціативу можна порівняти лише з будівництвом системи шосейних доріг між штатами та космічною гонитвою минулого століття.
У квітні Байден представить додаткову економічну пропозицію, яка може збільшити суму витрат ще на $2 трлн. Не варто забувати про те, що нещодавно вже було ухвалено пакет допомоги в розмірі $1,9 трлн, отже, роль федерального уряду в американській економіці має посилитися в рази.
Республіканці вже встигли висловити своє невдоволення. Наприклад, сенатор-республіканець Мітч Макконнелл назвав ініціативу «троянським конем для ультралівих вимог».
Невдоволення консерваторів викликає також бажання Байдена значно збільшити корпоративну податкову ставку з 21% до 28%, щоб профінансувати державні витрати.
Президент висловив готовність покласти край привілейованому становищу великого бізнесу на кшталт Amazon, який «нічого або майже нічого» не сплачує до федерального бюджету. Ще одним важливим моментом є збільшення ставки на іноземні доходи американських компаній з 10% до 21%, що досить сильно вдарить по таких глобальних гравцях, як Apple та Facebook.
Брак напівпровідників і далі чинить негативний вплив на світовий бізнес. Страждають усі — від автовиробників до виробників ігрових консолей і операторів дата-центрів. Річ у підвищеному попиті на комп'ютери, який спостерігався в розпал пандемії.
На цьому тлі найбільший у світі виробник напівпровідників Taiwan Semiconductor (серед його клієнтів такі компанії, як Apple та Qualcomm) ухвалив рішення інвестувати $100 млрд у збільшення виробничих потужностей упродовж трьох наступних років. За оцінкою представників Taiwan Semiconductor, високий попит на чипи в майбутньому зберігатиметься, особливо після масового поширення технології 5G.
Рада керуючих Європейського центрального банку опублікувала свої коментарі щодо розвитку європейської економіки в умовах третьої хвилі коронавірусу. Згідно з ними, нещодавні прогнози щодо зростання ВВП єврозони на 4% за підсумками 2021 року можуть не справдитися, адже в регіоні спостерігаються проблеми з масовою вакцинацією. ЄС значно відстає за темпами відновлювальних процесів від США, де змогли налагодити процес.
З 5 квітня в Києві вводять жорсткий локдаун: закриють школи та дитячі садочки, обмежать роботу громадського транспорту. Керівники компаній будуть змушені відправити співробітників на віддалену роботу або надати відпустку, а заклади громадського харчування зможуть працювати тільки навинос і доставку.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора