Facebook Pixel

Час прогнозів на тлі зростаючого боргу та торговельних воєн: огляд світових економічних новин

Ольга Дроботюк
експерт економічних програм Українського інституту майбутнього

Наближається кінець року, а це значить, що саме час для прогнозів від міжнародних організацій та аналітичних центрів.

Так, минулого тижня прогноз щодо кредитоспроможності країн дали експерти Moody’s. Цього тижня Morgan Stanley прогнозує відстаючу динаміку американських акцій та корпоративних облігацій, а також послаблення американського долара щодо світових валют у 2020 році. Також аналітики Morgan Stanley відзначають, що до ТОП-10 валют з потенціалом зростання входять євро, британський фунт, індійський рупій та новозеландський долар.

Крім цього, Morgan Stanley очікує зниження ціни на нафту марки Brent до рівня $60/барель ($62,6 – зараз), а також зростання ціни на золото до $1511/унція ($1468,4 – зараз).

QuoteНа послаблення американської валюти та динаміку фондового ринку безпосередній вплив здійснює торговельна війна між КНР та США.

На послаблення американської валюти та динаміку фондового ринку безпосередній вплив здійснює торговельна війна між КНР та США. Цього тижня спалахнула чергова хвиля загроз від Дональда Трампа. Президент США 19 листопада на засіданні Кабінету міністрів у Білому домі зазначив, що якщо Китай та США не укладуть угоду, то він підвищить тарифи.

На цю заяву Трампа відреагували зниженням європейські ринки: індекс Stoxx600 опустився на 0,3% за підсумками торгів.

На щорічному засіданні Комітету з розвитку Світового Банку 19 листопада підкреслили, що, як і раніше, у світовій економіці спостерігаються повільні темпи росту, що обумовлено уповільненням динаміки інвестицій та торгівлі.

А в умовах тривалої невизначеності державної політики, напруженості у торговельних відносинах, волатильності на фінансових ринках та зростаючого рівня боргу зберігаються ризики загострення ситуації. Окрім цього, було презентовано низку нових доповідей щодо розвитку глобальних ланцюгів доданої вартості, ринку праці, гендерної рівності.

Що в Україні?

За даними Міністерства фінансів України, за підсумками третього кварталу 2019 року державні банки отримали прибуток понад 30 млрд грн. Це вдвічі більше, ніж прибуток держбанків за минулий рік. Прибуток ПриватБанку становив 27 млрд грн.

QuoteЗа підсумками третього кварталу 2019 року державні банки отримали прибуток понад 30 млрд грн. Це вдвічі більше, ніж прибуток держбанків за минулий рік.

Міністерство фінансів України 19 листопада залучило до Державного бюджету на аукціонах з розміщення ОВДП 1,32 млрд грн. Найбільше коштів залучено під однорічні (13,46% ставка дохідності) та дворічні (13,5%) цінні папери – 526,3 млн грн і 664,6 млн грн відповідно.

За даними Державної служби статистики України, за дев’ять місяців 2019 року експорт товарів та послуг становив $44,8 млрд, імпорт – $48,9 млрд (7,1% приросту у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року). Сальдо від’ємне та становить $4,1 млрд (у 2018 році – -$3,8 млрд). Ключовим торговельним партнером є КНР (11,3% торгівлі товарами).

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора