Бізнес-акваріум: президент натиснув на металургів, а Кабмін гальмує приватизацію

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як зазвичай, щовівторка, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, в бізнес-середовищі, в нашому акваріумі. Тут всі про всіх все знають іноді більше, ніж хотілося б.

Перша новина сьогодні від металургів. Перебуваючи в Кривому Розі, президент Володимир Зеленський накинувся на нараді на представників «Arcelor Mittal Кривий Ріг». Якщо коротко, то спочатку він пройшовся по першій редакції інвестиційного плану підприємства, виділивши ті проекти, які не були реалізовані.

Далі президент заявив, що через те, що проекти так і не здійснили, у Кривому Розі рекордна кількість людей захворіли раком — через погану екологію. І запропонував «Arcelor Mittal Кривий Ріг» оплатити лікування 30 тисяч жителів міста з онкологічними захворюваннями.

Telegram Logo

Багато хто після різкої критики президента був збентежений. На нараді в повітрі висіло питання: «Що це було?»

Частково ситуацію The Page прояснив співрозмовник, який працює в одній з великих корпорацій в Кривому Розі. «Перш за все, місто від самого початку побудовано так, що величезний металургійний завод знаходиться в самому центрі. Безумовно, з екологією в ньому будуть великі проблеми. Чому під роздачу потрапив «Arcelor Mittal Кривий Ріг» і саме зараз? Причини дві: вибори в парламент і робота недержавних екологічних організацій, за якими стоїть мер Кривого Рогу Юрій Вілкул», — розповів співрозмовник видання.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

За його словами, накинувшись на «Arcelor Mittal Кривий Ріг», Зеленський, з одного боку, піднімав свій передвиборний рейтинг у рідному місті. З іншого боку, NGO (недержавні громадські організації), які піклуються про екологію, зіграли в цьому ключову роль. Напередодні вони опублікували петицію на сайті президента з вимогою покарати Arcelor Mittal. «Курирує і допомагає цим організаціям Юрій Вілкул, який з участю їхніх активів тисне на місцеві промислові гіганти, домагаючись як збільшення надходжень до казни міста, так і інших потрібних йому преференцій особистого характеру», — пояснило джерело.

Цю інформацію підтвердило і джерело «Arcelor Mittal Кривий Ріг», яке заявило, що вимоги Вілкула до підприємства постійно зростають. «Ми вже платимо п’ять відсотків податку на землю в Україні, проте місцева влада постійно намагається підняти нам ставку», — поскаржився співрозмовник. За його словами, минулого року підприємство інвестувало в модернізацію $443 млн, а цього року сума інвестицій зросте до $457 млн.

Втім, заради справедливості варто відзначити, що «Arcelor Mittal Кривий Ріг» дійсно не є зразково-показовим підприємством у плані захисту екології. Зрештою, як і будь-який інший металургійний завод у країні.

В інших промислових гігантах вже напружилися після візиту Зеленського в Кривий Ріг і з неприємним почуттям очікують аналогічних поїздок і до їхнього регіону.

Можливе поновлення приватизації — друга тема, яку активно обговорюють цього тижня. Напередодні Верховний суд за позовом Фонду держмайна розблокував процес призначення радників з продажу найбільших активів.

Нагадаємо, що дві компанії – Grant Thornton Ukraine і «Маршаллер і партнери» – в якості забезпечувального заходу заблокували продаж десятка стратегічних об’єктів на відкритому конкурсі. Останню компанію пов’язували з Олексієм Філатовим, ексзаступником голови Адміністрації президента Петра Порошенка.

Втім, розблокувати конкурси недостатньо — потрібно, щоб Кабмін підписав ще і договори з новими радниками. Уряд розраховував це зробити завтра, але пункт про розблокування і зовсім зник з порядку денного засідання Кабміну.

За словами співрозмовника The Page, це говорить про те, що останнім оплотом, який гальмує приватизацію, сьогодні залишається Кабмін. В той час як суди, навпаки, поміняли свою позицію з цього питання. Більш поступливим став і голова ФДМ Віталій Трубаров, до якого минулого тижня навідалися правоохоронці.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини