Facebook Pixel

Бізнес-акваріум: МВФ, Лакшмі Міттал і НБУ

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як завжди, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.

Як розповіло The Page джерело в Мінекономіки, домовленості президента Володимира Зеленського з Лакшмі Мітталом і різкий розворот у бік компанії ArcelorMittal викликані тим, що індійський підприємець пообіцяв сприяти в придбанні індійської вакцини.

Quote«Відновлення економіки безпосередньо залежить від того, коли зупиниться епідемія. Україна опинилася в ситуації гострої конкуренції за вакцини на світовому ринку. Нам їх банально не вистачає. У зв'язку із цим влада шукає будь-який спосіб збільшення їхнього постачання. Поки що сподіватися на значні постачання вакцини Pfizer не доводиться. Тому шукають будь-яку можливість закупити інші препарати», — пояснило джерело в Мінекономіки.

Нагадаємо, що уряд Індії раніше заблокував можливість експорту вакцини AstraZeneca з країни.

«Лакшмі Міттал має значний вплив на індійський уряд і пообіцяв докласти зусиль щодо розблокування постачань препарату в Україну», — повідомив співрозмовник видання.

Як розповіло джерело в Офісі президента, Україна намагається розв'язати проблему отримання фінансування від Міжнародного валютного фонду, використовуючи конфлікт із Росією та військову ескалацію.

«МВФ заявив про те, що фінансування не може бути виділено раніше осені. Головна вимога — голосування у Верховній Раді антикорупційних законів, схвалених кредиторами. Зокрема щодо НАБУ. Зараз Україна звернулася зовнішньополітичними каналами до керівництва США з проханням прискорити виділення коштів і надати їх уже до червня. На тлі ескалації конфлікту з Росією Україні важливо зберегти макроекономічну стабільність. А це складно зробити без кредиту МВФ. Це ті тези, які ми доносимо до наших партнерів у Штатах», — зазначив співрозмовник в ОП.

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин виступив проти збільшення облікової ставки, лобіюючи інтереси великих підприємців.

«У нього чудові відносини з Ігорем Коломойським і іншими бізнесменами, які зацікавлені в кредитуванні під мінімальні відсотки для забезпечення власної безперебійної роботи. Це змусило Данилишина піти всупереч інтересам Кирила Шевченка й виступити проти підвищення облікової ставки навіть до того, як було заявлено про її зростання», — заявило The Page джерело в Раді Національного банку України.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора