Як завжди, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.
Перша новина — від джерела у фракції «Слуга народу». Там повідомили, що проти законопроєкту про розпуск Конституційного суду виступив спікер Дмитро Разумков і більшість народних депутатів.
Водночас джерело, наближене до КС, повідомило, що суд цього тижня мав намір визнати незаконність функціонування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб і виступити проти закону про мову.

«З одного боку, КС зовсім втратив орієнтири, ухвалюючи рішення. Тому президент Володимир Зеленський виступив проти його діяльності. З іншого боку, Зеленський цим уже домігся прихильності посольства США, а отже, і міжнародних кредиторів», — заявив співрозмовник видання у фракції «Слуга народу».
Друга новина прийшла з ОП. Президент Володимир Зеленський відновив взаємини з підприємцем Ігорем Коломойським попри конфлікт із колишнім главою ОП Андрієм Богданом.
Про це свідчать одразу два факти. Перший — новий глава Держмитслужби призначений на користь Коломойського. Як розповіло джерело в «Слузі народу», призначення Павла Рябікіна главою Державної митної служби проведено главою Офісу президента Андрієм Єрмаком. Призначення стало результатом домовленості між Єрмаком і його опонентом — бізнесменом Ігорем Коломойським.
«Це своєрідна плата Ігорю Коломойському за те, що лояльні йому депутати у фракції голосуватимуть за державний бюджет. Без голосів депутатів Коломойського та групи Павлюка протягнути бюджет через Раду не вдасться», — повідомив співрозмовник у «Слузі народу».
Нагадаємо: глава комітету з фінансів і податків Данило Гетманцев заявив про те, що законопроєкт про держбюджет вдасться проголосувати вже найближчим часом.
Ще одна точка дотику Коломойського та Зеленського — «Укрнафта». Тут глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв веде переговори з Ігорем Коломойським щодо проведення взаємозаліків зобов'язань державного «Нафтогазу» перед компанією й самої компанії перед держбюджетом. У підсумку цієї операції держбюджет має отримати додатковий прибуток. Коломойський отримає очищений від боргів актив, який можна розділити з державою. А заплатить за все врешті-решт «Нафтогаз».