Як зазвичай по вівторках, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, в бізнес-середовищі, в нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають іноді більше, ніж хотілося б.
Перша новина стосується прямих контрактів «Газпрому» з українськими компаніями про постачання газу в Україну.
Високопоставлене джерело The Page в «Газпромі» розповіло, що таких контрактів три і всі компанії вказано в окремому протоколі, підписаному російською монополією і «Нафтогазом». Джерело у Кабміні в свою чергу підтвердило цю інформацію, уточнивши, що компанії-постачальники належать Юрію Бойку, Віктору Медведчуку і Андрію Єрмаку.
Виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко, втім, наявність документів, підписаних саме між «Нафтогазом» і «Газпромом», заперечує. Що стосується самого факту поставок газу з Росії безпосередньо через три компанії, Вітренко відмовився його коментувати, посилаючись на те, що він нібито нічого не знає.
«Не знаю про такі домовленості. У мене немає такої інформації, я нічого не чув», — заявив він у коментарі The Page.
«По суті, йдеться про створення схеми, коли газ до країни постачатиме не одне, а три RosUkrEnergo. Усі три компанії зароблятимуть на цих поставках на користь власників, яких у Москві вважають так чи інакше корисними через політичну доцільність», — повідомив співрозмовник в уряді. У «Газпромі» подробиці поставок не коментують, підкресливши лише, що компанія Юрія Бойка почне поставки вже з лютого.
До Верховної Ради президентом Володимиром Зеленським внесено редакцію законопроєкту про гральний бізнес, яка вкрай вигідна компанії «Парі Матч», розповів The Page співрозмовник у комітеті Верховної Ради з фінансової політики, бюджету і податків. У документі, наприклад, передбачено ліцензування будь-яких ставок, зокрема і на не спортивні події.
«Більшості депутатів фракції у примусовому порядку дали вказівку голосувати за законопроєкт. Швидше за все, його приймуть у лютому», — зазначає джерело The Page.
Нарешті, як розповів співрозмовник The Page у комітеті Верховної Ради з фінансової політики, бюджету і податків, фактично усі законопроєкти, які негативно впливають на бізнес підприємця Ріната Ахметова, зокрема про зростання ренти на видобуток залізорудної сировини, а також вугілля, не ухвалено на вимогу Андрія Богдана.
Схоже, що підприємець знайшов собі однодумця в Офісі президента. І, судячи з усього, це зміцнить позиції найбагатшого українця.