Бізнес-акваріум: чого чекати від Верховної Ради

перший заступник головного редактора The Page

Як зазвичай, щовівторка, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих та прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут всі про всіх все знають іноді більше, ніж хотілося б.

Цього разу більшість новин буде з Верховної Ради. І перша з них про те, що депутати планують зробити з «Укрспиртом». Як розповіло The Page джерело в «Слузі народу», законопроєкт Кабміну про реформу «Укрспирту» в Раді хочуть змінити. Нагадаємо, що Кабмін виступив з ініціативами щодо дозволу всім бажаючим отримувати ліцензії на будівництво спиртзаводів та демонополізації галузі.

«Така ініціатива вб'є будь-який інтерес покупців до спиртових активів. Тому ми маємо намір протягом тижня внести правки з метою, щоб приватизація спиртових заводів була проведена вже наступного року. А будувати нові підприємства можна було тільки через 2-3 роки, не раніше. Тобто ліцензії на нові підприємства видаватимуться тільки до 2023 року. Інакше 16 заводів «Укрспирту», що працюють із прибутком, просто виявляться нікому не потрібними», – заявило джерело в комітеті з економічної політики.

До кінця року, за словами співрозмовника The Page, планується ухвалення законопроєктів про продаж спиртових заводів, про демонополізацію грального бізнесу, про ринковий нагляд АККА, про інтелектуальну власність, індустріальні парки та про посилення ролі Антимонопольного комітету. Це ті документи, які, найвірогідніше, будуть розглянуті до Нового року і, швидше за все, будуть прийняті.

До кінця року планується ухвалення законопроєктів про продаж спиртових заводів, демонополізацію грального бізнесу, ринковий нагляд АККА, інтелектуальну власність, індустріальні парки та посилення ролі Антимонопольного комітету.

У Фонді держмайна, у Кабміні й у фракції «Слуга народу» все ще сперечаються щодо того, які підприємства виставляти на продаж найближчим часом, а які – ні.

Суперечки переважно точаться про «Суднобудівний завод ім. 61 комунара», про Державну продовольчо-зернову компанію (на яку вже, до речі, є інтересант з Індонезії) і, як не дивно, про Одеський припортовий завод.

Голосування за законопроєкт про введення ринку землі в нинішній редакції джерело в «Слузі народу» назвало щасливою випадковістю, яка пояснюється трьома причинами.

«Того дня не було масштабних акцій біля Верховної Ради, і в партії всі повірили, що проблем з населенням та рейтингами не буде. Була акція, коли свиню поклали в труну, але це у всіх викликало лише сміх. Ми пам'ятаємо, як свого часу підірвали дві гранати біля стін парламенту і як євробляхери били депутатів. Прихильникам мораторію навіть близько нічого такого не вдалося зробити. Їх ніхто не боявся», – пояснив співрозмовник The Page.

За його словами, так вийшло, що проти ринку землі активно виступає «Опозиційний блок – За життя». У день голосування вони стали головною силою, яка провела протести в Раді. Ніхто зі «Слуги народу» (навіть противники реформи) не захотів асоціюватися з ними. Нарешті, на позицію депутатів вплинуло відеозвернення президента, де він пообіцяв провести референдум щодо допуску іноземних покупців до купівлі землі.

До другого читання законопроєкту про ринок землі більшість представників «Слуги народу» планують низку правок, які навряд чи сподобаються прихильникам ліберального ринку.

До другого читання законопроєкту про ринок землі більшість представників «Слуги народу» планують низку правок, які навряд чи сподобаються прихильникам ліберального ринку.

Планується заборонити будь-яким іноземним компаніям (зокрема й тим, що вже орендують землю) брати участь у її купівлі. Прописати в законопроєкті необхідність референдуму про допуск іноземних покупців. З 200 до 20 тис. га зменшити обсяг землі, яка буде зосереджуватися в одних руках. А також дозволити продавати лише ту землю, яка має однакові кордони і в кадастрі, і в реєстрі.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора