Бізнес-акваріум: битва за наглядові ради держкомпаній і бюджет

перший заступник головного редактора The Page

Як зазвичай, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, в бізнес-середовищі, в нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.

Перша тема, яка активно обговорюється, – знесення наглядових рад держпідприємств. Нардеп з фракції «Слуга народу» (групи Іллі Павлюка) Дар'я Володіна заявила, що має намір заборонити брати участь у наглядових радах держкомпаній іноземним громадянам. Якщо подібну ініціативу підтримають, це означає, що наглядові ради низки ключових для держави монополій, зокрема групи «Нафтогаз», буде змінено.

«Якщо сказати простіше, на чолі цих компаній поставлять керівників, близьких до політиків на кшталт Павлюка», — говорить джерело в Кабміні.

Володіна – дочка люстрованого прокурора ГПУ Артема Володіна. Серед її помічників — Іван Хомра, за минулої каденції помічник Віталія Хомутинніка, а також Олександр Кучеренко (колишній чиновник Державної фіскальної служби), Олександр Сиряков (колишній прокурор Генпрокуратури) і Сергій Варич (ще один прокурор). Власне кажучи, це все, що потрібно знати про вплив співробітників ДФС та ГПУ на процеси в державі.

Вчора відбулася нарада, присвячена економіці, за участю президента Володимира Зеленського, секретаря РНБО Олексія Данілова, прем'єра, міністрів фінансів, економіки, представників ОП і НБУ. Основна тема, яка там обговорювалася, — значно більший обсяг дефіциту бюджету, ніж очікувалося.

«На нараді пропонували різні шляхи розв'язання проблеми, включно з емісією грошей. Але поки дієвих способів не знайдено», — сказав співрозмовник в Офісі президента.

Ще одне питання, яке активно обговорювали у фракції «Слуга народу», — редакція законопроєкту про легалізацію азартних ігор. Як розповіло джерело у фракції, у нинішньому варіанті передбачено створення системи онлайн-моніторингу, яка дозволяє контролювати гральний бізнес і обсяг надходження грошей, а отже, і податків. Але й досі не виділено фінансування на її створення.

«А це означає, що якщо законопроєкт буде ухвалено в його нинішньому вигляді, ринок залишиться сірим, оскільки контролю над обсягом сплачених податків просто не буде», — сказав співрозмовник у фракції «Слуга народу».

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора