Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Огляд ринків. Біткоїн падає нижче за $50 тисяч, а в Індії колапс через COVID

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)
Фото: Elliot Alderson/Pixabay

Фото: Elliot Alderson/Pixabay

Інвестори спостерігатимуть за ціною біткоїна та виступом голови ФРС. Крім того, Джо Байден вперше звернеться до Конгресу США. Чим ще запам'ятається тиждень?


Інвестиційний світ упродовж майбутнього тижня загалом стежитиме за декількома історіями: як вирішиться ситуація з біткоїном і чи зможе він піти нижче рівня $50,5 тис., яким буде рішення Банку Японії щодо процентних ставок і що прозвучить на брифінгу керуючого Харухіко Курода у вівторок.

Також буде важливо, що скаже голова ФРС Джером Пауелл на пресконференції в середу після засідання FOMC за ставкою. Крім того, Джо Байден виступає з першим зверненням як президент до спільного засідання Конгресу цієї середи, що може бути приводом для різкої волатильності на валютному та фондовому ринках.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Згідно з прогнозами, ВВП США в першому кварталі покаже впевнене зростання на 6%, чому сприяють заходи держстимулювання в четвер. Якщо це буде не так, то під питанням опиниться впевнене відновлення світової економіки в поточному році. Штати, як завжди, є орієнтиром для світової економіки в силу своїх обсягів попиту на всі світові ресурси.

Для України зовнішній фон не стане приводом падіння гривні, або її зростання. Національна валюта протягом тижня впевнено стабільно триматиметься в рамках 27,8-28,15 у середньому по країні за готівковий долар.

Тобто, ми чекаємо стабільності гривні, незважаючи на потенційні зовнішні шоки, завдяки останнім рішенням НБУ підвищити ставку до 7,5% в якості заходів щодо стабілізації інфляційного тиску. Також гривню підтримуватиме майбутній період довгих травневих свят. Тоді не чекаємо збільшення попиту на валюту ні від бізнесу, ні від населення.

Золото в світі впевнено прагнутиме до $1800 за тройську унцію, однак останнього тижня квітня ціна може ходити в невеликому діапазоні $1740-1800, адже під кінець місяця можна чекати, що інвестори частково фіксуватимуть прибуток за покупками.

У центрі уваги поточного тижня перебуває засідання ФРС, на якому політики повторять, що вони не поспішають відмовлятися від підтримки, навіть коли економіка США відновлюється. Продажі нових будинків у США в березні виросли до максимуму з 2006 року, а в квітні обсяг продажів у виробників і постачальників послуг досяг рекордного рівня.

Також цього тижня можна чекати на багато повідомлень про статистичні результати роботи таких гігантів, як Tesla, Facebook, Apple, оскільки інвестори шукатимуть підказки про те, як компанії переживають відновлення.

Якщо цього тижня ми побачимо великий стрибок зростання доходів цих компаній, то це буде позитивним фоном для ринків, і американські індекси продовжать зростання, а захисні золото, долар США дешевшатимуть.

На засіданні ФРС США прибутковість казначейських облігацій трохи знизилася, вони скасували підвищення ставок у майбутньому, і ми не можемо очікувати, що Федеральна резервна система або інші центральні банки виростуть так швидко, так скоро, враховуючи невизначеність щодо пандемії.

Що стосується вірусу, то криза COVID-19 збільшується в Індії: за останні три дні був зареєстрований 1 млн випадків зараження. А отже, говорити про поліпшення ситуації з пандемією глобально ми не можемо. Безліч громадян цієї країни, наприклад, перетинає кордон із ОАЕ, куди масово їздять подорожувати громадяни України.

З одного боку, це заклик до вакцинації, яка може убезпечити від контактів із переносниками вірусу, але з іншого боку, це дає зрозуміти, що перехворіють усі і, якщо в одній частині світу криза вже пройшла, то це не гарантує перемогу світу над COVID-19.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини