Facebook Pixel

Безробіття у США та відставка голови НБУ — підсумки тижня

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Інвестори продовжують уважно стежити за макростатистикою, сподіваючись отримати натяки щодо подальшого розвитку глобальної економіки.


Учора було опубліковано, мабуть, найважливіший звіт, який стабільно викликає бурхливу реакцію на ринку — про кількість створених робочих місць у несільськогосподарському секторі США.

Дані за червень виявилися надто оптимістичними: кількість робочих місць збільшилася на 4,8 млн, що виявилося не тільки вище за прогноз у 3 млн, але й стало рекордно високим значенням з початку ведення статистики у 1939 році.

Тим часом кількість людей, які отримують допомогу по безробіттю, трохи збільшилася, як порівняти з минулим тижнем — до 19,3 млн.

Однак інвестори вважали за краще не звертати уваги на негатив — одразу після цих новин індекс S&P 500 зріс майже на 1,5%.

Повноцінному росту фондового ринку заважає складна ситуація з коронавірусом: 1 липня в США підтвердили приріст кількості інфікованих одразу на 52,6 тис. осіб.

Діяльність американських компаній усе ще є обмеженою. Наприклад, Apple закрила чверть своїх магазинів, а McDonald's тимчасово зупинила повторне відкриття ресторанів.

За словами Дональда Трампа, його Адміністрація продовжує обговорення питання щодо нових стимулів, які повинні спростити життя як фірмам, так і населенню.

QuoteПовноцінному росту фондового ринку заважає складна ситуація з коронавірусом.

Будь-яка інформація про свіжі програми здатна вкрай позитивно вплинути на світові активи та послабити тиск на валюти країн, що розвиваються.

Курс гривні опинився під тиском після новин про відставку голови Національного банку Якова Смолія, який залишив посаду, посилаючись на політичний тиск.

Ця подія призвела до певних наслідків. Зокрема, в МВФ висловили надію на те, що незалежність центробанку буде збережено й за нового керівника.

Тим часом у Мінфіні скасували розміщення нового випуску євробондів і вирішили взяти паузу, щоб оцінити можливі наслідки.

Аукціони ОВДП продовжують проходити в умовах низького інтересу з боку нерезидентів. 30 червня Мінфін зміг залучити всього 1,27 млрд грн, тоді як за перше півріччя загальний обсяг реалізованих паперів склав лише 53,2 млрд грн.

Нагадаємо, що дефіцит бюджету повинен наблизитися до 300 млрд грн, і більшу його частину має бути профінансовано коштом боргового ринку.

Основними покупцями облігацій є українські банки, водночас нерезиденти виводять капітал — з початку року обсяг їхніх позицій скоротився на 17 млрд грн.

Як додаткові фактори, що негативно впливають на курс, можна відзначити початок виведення дивідендів іноземними інвесторами, а також завершення конверсійних операцій з боку «Нафтогазу», який закрив борг перед державою й скоротив свою активність на ринку.

QuoteНерезиденти виводять капітал — з початку року обсяг їхніх позицій скоротився на 17 млрд грн.

За відсутності нового приводу для позитиву курс продовжить рух у діапазоні 27,0-27,5 грн за долар.

Вартість бензину на українських АЗС продовжує зростати: минулого тижня літр А-95 подорожчав на 17 копійок.

Сталося це на тлі відновлення нафтового ринку: спостерігається глибше, ніж очікувалося, зниження запасів у США. Подібна динаміка свідчить про балансування ринку, що відбувається завдяки активному відновленню попиту на сировину.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора