Facebook Pixel

Подорожі до Європи: до яких країн і з якими вакцинами пускають українців

В'їзд до ЄС із щепленням: список відкритих країн і схвалені вакцини. Фото: pixabay

В'їзд до ЄС із щепленням: список відкритих країн і схвалені вакцини. Фото: pixabay

Країни Європи поступово відкриваються для туристів. Європейська Рада поки що не визнала українські сертифікати вакцинації та не відкрила зовнішні кордони. Однак для українців відкрилися багато країн по всьому світу, де можна провести відпустку.

Наразі в Україні проходить бета-тестування сертифікатів вакцинації, які можуть дозволити подорожувати до ЄС, однак за умови двостороннього визнання таких документів. The Page розібралося, до яких країн можуть мандрувати вакциновані українці.

Вакцини, схвалені в ЄС

У більшість відкритих європейських країн можна поїхати тільки з щепленнями вакцинами, які схвалені в ЄС. Однак деякі доповнюють цей список вакцинами, які схвалила ВООЗ.

Європейське агентство з лікарських справ (EMA) схвалило такі вакцини:

Telegram Logo

Нагадаємо, що українцям роблять щеплення такими вакцинами:

Які країни пускають вакцинованих

Греція

Греція відновила безвізовий в'їзд для вакцинованих українців. Також у країну на відпочинок можна в'їхати з одним із цих документів:

  • негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус англійською, зроблений не раніше ніж за 72 години до в'їзду;
  • сертифікат про завершення вакцинації не раніше ніж за 14 днів до дати в'їзду;
  • довідка про перенесений коронавірус і одужання або наявність відповідних антитіл англійською.

Перед вильотом до Греції також потрібно зареєструватися на спеціальному порталі.

Болгарія

Болгарія — один із популярних напрямків для відпочинку українців. Країна також дозволила в'їжджати українцям, які зможуть підтвердити закінчення вакцинації, або ж нададуть довідки про:

  • наявність негативного результату тесту на коронавірус;
  • перенесений коронавірус.

Хорватія

Аналогічні правила працюють й у Хорватії. Однак крім довідок про закінчену вакцинацію, перенесений коронавірус чи негативний тест на коронавірус, доведеться зареєструватися на спеціальному сайті.

Також у Хорватії дозволяють надати результат швидкого антиген-тесту на COVID-19. Здати такий тест можна після прильоту.

Угорщина

З 10 червня 2021 року Україна досягла домовленості з Угорщиною про взаємне визнання сертифікатів вакцинації проти коронавірусу. З 11 червня українці можуть подорожувати до країни з українськими сертифікатами про повну вакцинацію.

Іспанія

Із 7 червня Іспанія відкрилася для туристів із країн, які не є резидентами ЄС. Основною умовою для в'їзду є наявність завершеної вакцинації препаратами, які схвалило Європейське агентство з лікарських засобів.

Також Іспанія пускатиме туристів, яких вакциновано препаратами, що схвалила ВООЗ, серед них усі вакцини, якими роблять щеплення в Україні.

Австрія

Австрія дозволила в'їзд українцям, які зможуть пред'явити сертифікат про вакцинацію англійською або німецькою. Важливою умовою є те, що турист повинен отримати останню дозу вакцини не менше, ніж за 14 днів до перетину кордону.

За наявності такого сертифікату не потрібно реєструватися чи дотримуватися самоізоляції. Австрія визнає вакцини, якими роблять щеплення в Україні:

  • Pfizer/BioNTech;
  • CoronaVac;
  • AstraZeneca.

Також до Австрії можна в'їхати без щеплення — потрібно пред'явити:

  • негативний результат тесту на коронавірус;
  • підтвердження, що турист перехворів на коронавірус.

Додатково потрібно зареєструватися та дотримуватися самоізоляції протягом 10 днів.

Нідерланди

Нідерланди також дозволили в'їзд для вакцинованих українців. За наявності сертифікату вакцинації не потрібно реєструватися та дотримуватися самоізоляції.

Зокрема, у Нідерландах визнають всі вакцини, які використовуються в Україні.

Естонія

Естонія дозволила в'їзд повністю вакцинованим українцям із туристичною метою. Водночас для перетину кордону з моменту повної вакцинації повинно пройти не більше року.

В Естонії визнають усі вакцини, якими роблять щеплення в Україні.

Німеччина

Німеччина з 25 червня дозволила в'їзд вакцинованим українцям з метою відвідання близьких, друзів та з метою туризму.

Повна вакцинація повинна бути завершена не пізніше ніж за 14 днів до дати в'їзду. В'їхати до Німеччини можуть особи, які отримали щеплення однією з вакцин, визнаних Європейським агентством з лікарських засобів.

Для в'їзду необхідно надати цифровий COVID-сертифікат європейського зразка або аналог підтвердження вакцинації в цифровій або в паперовій формі, виданий німецькою, англійською, французькою, італійською або іспанською мовами.

Куди можна поїхати без закордонного паспорта

Попри безвізовий режим, до деяких країн українці можуть подорожувати за наявності ID-картки та без закордонного паспорта. Згідно з даними Державної міграційної служби, без закордонного паспорта можна подорожувати лише до Туреччини та Грузії.

Водночас Україна планує укласти угоду про взаємне визнання ID-карток із Молдовою. Поки що невідомо, коли можливість подорожувати без закордонного паспорта до Молдови стане доступною для українців.

Коментарі

Всі новини