Facebook Pixel

Перерахунок пенсій, ціни на газ і нові правила для водіїв: що зміниться з 1 червня

Структура матеріалу

З 1 червня на громадян України чекає низка змін. Вони стосуватимуться тарифів на газ, підвищення пенсій і можливості їздити за кордон.

Також зміняться деякі правила користування продуктами Google. The Page розбиралося, чого очікувати в червні.

1

Перерахунок пенсій із 1 червня

З 1 червня пенсіонерам, які й далі працюють, перерахують пенсію. У Пенсійному фонді наголосили, що перерахунок буде автоматичним, отже, пенсіонерам йти нікуди не потрібно.

Telegram Logo

Виплати отримають ті українці, які після призначення пенсії продовжували працювати не менше як 24 місяці або мають страховий стаж менше, ніж 24 місяці, але після призначення пенсії пройшло не менш як два роки.

2

Паспорти вакцинації

Згідно з планом уряду, аналоги європейських паспортів вакцинації можуть з'явитися в Україні вже наприкінці червня. Завдяки таким сертифікатам українці зможуть подорожувати Європою.

У Європі такі документи мають з'явитися вже всередині червня. Водночас низка країн на кшталт Іспанії готові відкритися для туристів, які повністю вакцинувалися проти коронавірусу.

В Україні паспорт вакцинації можна буде отримати у двох варіантах: у цифровому та паперовому.

3

Нові правила для водіїв

З 1 червня на дорогах України діятимуть нові правила для водіїв великогабаритного транспорту. Вони стосуватимуться автомобілів, фактична вага яких становить понад 24 тонни, а навантаження на вісь — більш як 7 тонн.

Для таких автомобілів заборонено проїзд державними дорогами в денний час, якщо температура повітря підвищиться до +28 градусів.

Виняток зроблять лише для тих вантажівок, які перевозять:

  • тварин і птахів;
  • товари, що швидко псуються;
  • небезпечні вантажі;
  • вантажі, що пов'язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.
4

Тарифи на газ у червні

Тарифи на газ у червні. Фото: ГазПравда

Тарифи на газ у червні. Фото: ГазПравда

Газові компанії оприлюднили тарифи на червень. Так, найдешевший газ пропонує компанія «Евода Трейд» (7,88 грн/кубометр). Найвищий місячний тариф у компанії «Нафтогаз постачання», яка пропонує газ за 12 грн/ кубометр.

Найнижчий річний тариф з-поміж усіх компаній пропонує «Агросинтез трейдінг» — 7,8 грн/кубометр. Найвищий річний тариф у червні — 13,5 грн за кубометр — у:

  • «Чернівецької обласної енергопостачальної компанії»;
  • «Житомирської обласної енергопостачальної компанії»;
  • «Херсонської обласної енергопостачальної компанії».

5

Зміни в продуктах Google

З 1 червня на користувачів деяких сервісів Google чекає низка змін. Так, сервіс «Google Фото» з червня обмежить простір для зберігання файлів.

Відтепер замість безлімітного сховища користувач зможе безоплатно використовувати лише 15 ГБ. Якщо потрібен більший об'єм, доведеться заплатити окремо. Усі файли, які були завантажені до 1 червня 2021 року, залишаться безоплатними і їх не враховуватимуть у лімітах.

Також із 1 червня змінюються правила користування YouTube. Тепер сервіс вставлятиме рекламу в будь-які ролики. Однак автори відео не отримуватимуть виплати за таку рекламу.

Крім того, у YouTube повідомили, що із червня всі виплати, які користувач може отримати від сервісу, вважаються нарахуванням роялті. Тому Google утримуватиме податки з таких виплат, якщо цього вимагає закон.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини