Facebook Pixel

Підвищення пенсій: на перерахунок очікують 2 млн українців

В Україні з 1 квітня 2021 року держава перерахує пенсії для пенсіонерів, які ще працюють. За даними Держстату, таких у країні 2,7 млн осіб.

Однак перерахунку не варто очікувати тим пенсіонерам, які вийшли на пенсію нещодавно, а саме з квітня 2019-го до квітня 2021 року. Цим пенсіонерам виплати проіндексують не раніше квітня 2022 року.

Як відбувається перерахунок пенсії

Перерахунок пенсій відбувається автоматично, тому звертатися до Пенсійного фонду не потрібно. Однак в окремих випадках звернутися до держорганів усе-таки доведеться. Так, якщо пенсіонер вийшов на пенсію за вислугою років, а потім пропрацював ще 10 років за іншою професією, після перерахунку виплата за віком може виявитися більшою, ніж за вислугу років.

Якщо пенсіонер і далі працює, то пенсію буде проіндексовано з урахуванням робочого стажу, який був набутий і після виходу на пенсію.

У 2021 році пенсіонери, які ще працюють, мають право на збільшення доплати лише за понаднормовий стаж, за нагороди, почесні звання та у зв'язку з підвищенням соцстандартів, зокрема прожиткового мінімуму для непрацездатних.

Формула розрахунку пенсії

Пенсію розраховують за спеціальною формулою, яка складається із середньої зарплати, помноженої на страховий стаж і індивідуальний коефіцієнт заробітку. Трудовий стаж виражається у відсотках, де 1 рік = 1%.

Якщо пенсіонер почав заробляти більше, то його коефіцієнт збільшиться, якщо ні — залишиться таким самим, як і на момент виходу на пенсію.

Перерахування пенсії стосуватиметься й тих пенсіонерів, які за два роки пенсії працювали не весь цей час, а менше.

Поки що немає точної дати, коли саме виплатять перераховані пенсії, однак, за інформацією Федерації профспілок України, виплати очікуються, найімовірніше, упродовж травня — червня, але перерахунок точно буде з квітня.

Це означає, що з новою пенсією за травень (червень) виплатять і доплату до пенсії за квітень.

Що робити, якщо пенсію не збільшили

Якщо пенсіонер працював упродовж останніх двох років, але пенсію йому не збільшили, варто звернутися до відділення Пенсійного фонду за місцем проживання. Там треба написати письмову заяву, на яку мають дати письмову відповідь. За необхідності її можна оскаржити в суді.

Також можна отримати роз'яснення в Пенсійному фонді, зателефонувавши на гарячу лінію 0800-503-753

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉