Facebook Pixel

Клуб білого бізнесу, новий закон про алкоголь: які рішення ухвалено у Раді 24 квітня

Після тривалого періоду розслабленої роботи 24 квітня Верховна Рада ухвалила рішення щодо 17 законопроєктів. У тому числі: 3 прийняті остаточно та 14 – у першому читанні.

Законопроєкти, остаточно ухвалені 24 квітня

№11130 – про частковий одноосібний розгляд справ у ВАКС. Передбачається, що усі справи в судах першої інстанції розглядає суддя одноосібно. Але при цьому передбачається можливість розгляду справ трьома суддями лише за клопотанням обвинуваченого, якщо:

  • за злочин, що інкримінується, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк більше 10 років;
  • кримінальне провадження відкрито щодо топ-чиновників: президента України, повноваження якого припинено, народного депутата України, прем'єр-міністра, члена Кабміну, генерального прокурора, голови СБУ та ін.

Ухвалення цього закону є структурним маяком МВФ до кінця квітня.

№1091 – збільшення на 15 тис. військовослужбовців загальної чисельності Державної прикордонної служби України. Таким чином, загальна чисельність ДПСУ протягом року з дня припинення чи скасування військового стану становитиме до 75 000 осіб, у тому числі до 67 000 військовослужбовців.

№9450 – удосконалення участі місцевого самоврядування у міжтериторіальному та транскордонному співробітництві.

Законопроєкти, ухвалені 24 квітня у першому читанні

№10346 – новий закон про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та палива. Впроваджуються електронні ліцензії на торгівлю, автоматизація процесу їхньої видачі та безстроковість. Чітко прописано умови отримання ліцензій.

№11084 – законопроєкт про клуб «білого бізнесу». Якщо підприємець відповідає критеріям щодо рівня сплати податків вище за середній у галузі та вище за середній у галузі рівень заробітної плати, його включають до переліку. Такі платники податків отримуватимуть такі переваги:

  • мораторій на документальні перевірки;
  • скорочення термінів перевірок;
  • індивідуальні податкові консультації;
  • за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер;
  • платник податків має право отримати відомості про наявну у контролюючого органу податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики, а також консультацію щодо усунення таких ризиків.

№10319 – про податкові заходи щодо подальшої боротьби з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях. Появи цих заходів вимагає OECD.

№10380 – про розмитнення легкових автомобілів у «Дії». У проєкті передбачається:

  • можливість подання електронної митної декларації у «Дії»;
  • ведення електронної бази даних для коригування митної вартості транспортних засобів;
  • запровадження механізму коригування митної вартості уживаних легкових автомобілів.

№10423 – скасування всіх підвищувальних та понижувальних коефіцієнтів, які застосовуються до ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом.

№10215 – детінізація ринку нафтопродуктів (контроль за обігом нафти, газового конденсату та розчинників).

№9256-д – про боротьбу з ігровою залежністю (лудоманією) та вдосконалення державного регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор та лотерей. Зокрема, передбачається:

  • посилення вимог щодо реклами азартних ігор. Збільшення штрафних санкцій за порушення у цій сфері (з 300 до 600 мінімальних заробітних плат); за повторне порушення передбачено анулювання ліцензії організатора азартних ігор;
  • уточнення та деталізація порядку та наслідків проведення фактичних перевірок;
  • запровадження системи заходів щодо протидії функціонуванню заборонених азартних ігор та гральних закладів.

№9319 – уточнення особливостей оподаткування заробітної плати або винагороди за гіг-контрактами фахівців резидентів «Дія Сіті», які набули статусу резидента у стартапі.

№10411 – щодо внесення змін до Митного кодексу України для імплементації деяких положень Митного кодексу ЄС.

№11034 – звернення до міжнародних інститутів та організацій з метою активізувати зусилля для звільнення та повернення в Україну всіх полонених та незаконно утримуваних громадян, насамперед журналістів.

№11082 – закон про звернення.

№0244 – ратифікація додаткової угоди між Україною та Технічним секретаріатом Організації щодо заборони хімічної зброї про привілеї та імунітети для візитів технічної допомоги.

№0245 – ратифікація угоди про цифрову торгівлю між Україною та Великою Британією.

№11150 – захист інтересів власників земельних паїв.

Подякувати 🎉