Facebook Pixel

Відключення електроенергії: «Укренерго» пояснило порядок своїх дій

Єдиним засобом збалансування енергосистеми в умовах дефіциту, коли бракує імпорту та аварійної допомоги, є обмеження споживання. Голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький під час брифінгу в «Українському медіа-центрі» відповів на запитання щодо їх застосування.

Чому обмеження застосовуються ввечері та вночі?

Увечері найвище споживання протягом доби. Вночі імпорт не надходить до української енергосистеми, і попри те, що споживання падає, ресурсу не вистачає. Частина дефіциту перекривається аварійною допомогою, але цілодобово її брати неможливо, тому доводиться й уночі застосовувати обмеження промисловості.

Чи можуть підприємства уникнути відключень?

Якщо підприємства імпортуватимуть електроенергію хоча б на 30% споживання, то сьогоднішні правила гарантують їм невідключення. Імпорт набагато дешевший за аварійну допомогу, а також це – гарантоване, надійне, планове джерело постачання електроенергії в систему.

Кого ще можуть торкнутися обмеження?

Якщо дефіцит в енергосистемі збільшиться і стане безперервним протягом доби, то в такій ситуації запроваджується графік погодинних відключень. «Укренерго» доводить до кожної області ліміт споживання. Обленерго разом із місцевою обласною військовою адміністрацією розподіляють цей ліміт щодо кожного споживача, формуючи черги відключень. Тобто якщо дефіцит посилиться, то обмеження промисловості може не вистачити, і тоді потрібно буде запроваджувати графіки для всіх споживачів.

У який період електроенергії достатньо для споживання?

Це денні години, приблизно з 12 до 15-16 години. У цей час сонячні електростанції закривають дефіцит, що спостерігається в інші години.

Чи схожа ситуація для всіх регіонів?

Ситуація однакова, оскільки енергосистема працює як єдиний організм. Немає значення – де саме знаходиться споживач, крім специфічних випадків, де мережа не пропускає достатньо електроенергії. Така ситуація у Харкові, де планують усунути обмеження протягом кількох днів, та Криворізький район.

Чому спочатку відключають промисловість, а згодом населення? Який орган визначає цей порядок?

Існують технічні причини – чому саме у такій послідовності відключаються споживачі. Коли дефіцит виникає в окремий годинник, може бути фізично неможливо або недоцільно кілька разів на добу відключати мільйони споживачів. Це впливає на знос обладнання обленерго та технічно досить складно зробити. Тому для таких випадків передбачено графік обмеження потужності промислових споживачів.

Ці правила розробляються оператором енергосистеми («Укренерго»), затверджуються Міненерго та є обов'язковими для виконання.

Брифінг: «Стан енергосистеми України після п’ятої масованої ракетної-дронової атаки росіян» (відео)

Подякувати 🎉