Facebook Pixel

Не лише російські ракети: опору ЛЕП зніс український комбайн (фото)

Український комбайн зніс опору ЛЕП

Український комбайн зніс опору ЛЕП

Ремонтники відновили зруйновану електроопору 750 кВ за 8 днів. «Це просто неймовірно швидко з погляду українських та міжнародних протоколів», — повідомила НЕК «Укренерго».

На півдні України два комбайни, забираючи врожай, знесли опору ЛЕП 750 кВ під напругою. Така опора важить 13 тонн та має висоту 42 метри. Особливий драматизм додавало, що ця високовольтна лінія забезпечує видачу електроенергії з однієї з українських АЕС.

За даними компанії, трактори та комбайни не вперше руйнують опори ЛЕП. У мирний час підрядники виконували такі роботи за 2-3 тижні. Цього разу в «Укренерго» вперше виконати складне технологічне завдання самостійно, тому що лінія видачі електроенергії з АЕС – критично важливий об'єкт, який треба було якнайшвидше повернути до роботи.

Український комбайн зніс опору ЛЕП

Український комбайн зніс опору ЛЕП

Над завданням працювали дві бригади підрозділу «Будівництво та ремонт» «Укренерго».

Готуючись до цієї зими, «Укренерго» нагромадила достатній склад ремонтного обладнання, була й 42-метрова опора вартістю близько 1 млн грн.

«Працювали день та ніч. Мало того, що це посилена опора на відтяжках, її вага 13 тонн. На неї ще потрібно було завести 3 фази (у кожній фазі 5 проводів), із ізоляцією – це ще 15 тонн ваги причепити на висоті», – розповів Ігор Ладний, начальник відділу лінійного обладнання у південному регіоні.

«Опора 750 кВ – найбільша та найважча, з якими ми маємо справу, а тут ще й вона косогірна, тобто стояла не на рівному рельєфі. Відповідно, щоб її поставити рівно, спочатку потрібно було вирівняти фундамент. Кожен сантиметр мав значення», – розповів Віталій Галета, начальник відділу лінійного обладнання у північному регіоні.

Комбайнери під час падіння опори під напругою 750 кВ залишилися живі, оскільки гумові колеса комбайна діяли як ізолятор.

Український комбайн зніс опору ЛЕП

Український комбайн зніс опору ЛЕП


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉