Україна відповіла Росії на обмеження постачань нафти і палива

На вчорашньому засіданні Кабмін ввів спецмита на імпорт трубопроводами дизпалива і автогазу з РФ. Вони почнуть діяти з 1 серпня і зростуть 1 жовтня. Таке рішення стало відповіддю на розширення санкцій з боку Росії, яка обмежила експорт в Україну нафти, бензину та вугілля.

  • Детальніше

Мито на дизпаливо складе 3,75% з 1 серпня і 4% — з 1 жовтня, повідомив представник президента в уряді Андрій Герус. Мито на автогаз складе 1,75% з 1 серпня і 3% — з 1 жовтня.

Telegram Logo

Це зніме надприбуткову маржу трейдерів-імпортерів, стверджує Герус. За його словами, звичайна маржа у великому опті становить $10 – 12 за тонну, а на постачання трубопроводом — вже $35 – 40 за тонну. Відповідно маржа трейдера буде приведена до ринкового рівня і не повинна позначитися на ціні на АЗС.

Герус підрахував, що від спецмит бюджет додатково отримуватиме близько 2 млрд грн щорічно.

  • Контекст
Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У січні-червні 2019 року імпорт дизпалива з Росії в Україну виріс на 21% — до 1,4 млн тонн, свідчать дані консалтингової компанії UPECO. Це, з урахуванням виробництва українських НПЗ, становить 45% балансу ринку. Враховуючи середню ціну на кордоні $615 – 620 за тонну (до накладання акцизу та податків), за 6 місяців Україна купила російського дизпалива на $870 млн, вартість якого в межах України у великому опті сягне 38 млрд грн.

Діаграма: UPECO

Діаграма: UPECO

Прямі поставки скрапленого газу з Росії в січні-червні 2019 року склали 356 тис. тонн загальною вартістю понад $142 млн (до акцизу та податків). Це дорівнює 40% у балансі ринку LPG в першому півріччі 2019-го.

Діаграма: UPECO

Діаграма: UPECO

18 квітня Росія обмежила постачання вугілля, нафти і нафтопродуктів в Україну. З 1 червня вони здійснюються тільки на підставі дозволів, виданих російським Мінекономрозвитку.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини