Для боротьби з інфляцією Україна має використати приклад США – банкір

Для того, щоб впоратися з проблемою інфляції, Україна має навчатись на прикладі Сполучених Штатів Америки. Таку думку в колонці для The Page висловив голова наглядової ради ПАТ «Укрінком» та співзасновник Благодійного фонду «Сила Єдності» Володимир Клименко.

Стратегії боротьби з інфляцією, які Україна повинна перейняти з досвіду США

  • Моніторинг базової інфляції. Як і Федеральна резервна система США, центральний банк України повинен ретельно відстежувати різні показники базової інфляції. «Це допоможе політикам вчасно виявити інфляційний тиск і вжити відповідних заходів», — вважає банкір.
  • Гнучка монетарна політика. Здатність Федеральної резервної системи коригувати монетарну політику у відповідь на зміну економічних умов була ключовим фактором успіху в управлінні інфляцією. «Національний банк України також повинен застосовувати гнучкий підхід до монетарної політики, коригуючи процентні ставки та інші інструменти політики за необхідності, щоб утримувати інфляцію під контролем. Стабільно висока процентна ставка здорожчує вартість кредитування та уповільнює темпи економічного зростання», — наголошує він.
  • Енергетична політика. Досвід США показує, що ціни на енергоносії мають значний вплив на інфляцію. «Тому Україні слід розглянути політику стабілізації цін на енергоносії, наприклад, інвестування у відновлювані джерела енергії та підвищення енергоефективності. Тим паче, враховуючи пошкодження енергомереж та об‘єктів ракетами окупантів», — зазначає Клименко.
  • Підтримка бізнесу. У періоди високої інфляції бізнес має проблему зростанням витрат разом з невизначеності майбутнього. «Уряд може підтримати бізнес, надаючи доступ до фінансування, пропонуючи податкові пільги, а також надаючи рекомендації та підтримку, щоб допомогти бізнесу впоратися з інфляційним тиском», — пропонує він.

Читати на The Page