Страхові компанії — члени Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) у січні – вересні збільшили збір страхових платежів (премій) за полісами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ). Зросли також і виплати.
Скільки грошей зібрали за ОСЦПВ
Обсяг премій зріс на 15,3% проти аналогічного періоду 2020 року – до 5,27 млрд грн.
Більш як половину премій (2,86 млрд грн) зібрано за електронними договорами. Зростання цього показника в річному вимірі склало 55,1%.
За дев'ять місяців цього року укладено 6,78 млн договорів ОСЦПВ, що на 7,9% більше в річному вимірі. Із загальної кількості договорів 48,8% (3,31 млн) укладено в електронному вигляді. За рік їх побільшало на 49%.
Зазначимо, що зростання обсягу премій суттєво перевищило приріст кількості укладених договорів (15,3% проти 7,9%). Це сталося тому, що середній договір ОСЦПВ подорожчав: зріс тариф, а страховики почали використовувати вищі коефіцієнти.
Скільки грошей виплатили за ОСЦПВ
Загальний обсяг нарахованих страхових відшкодувань за січень – вересень зріс на 29,6% – до 2,61 млрд грн.
Кількість урегульованих вимог щодо страхового відшкодування зросла на 20,2% – до 126 тис., зокрема з використанням «європротоколу» до 45,4 тис. (більше на 28,7%).
Отже, середня сума одного відшкодування склала 20,7 тис. грн, а рік тому вона була 19,0 тис. грн.
За «Зеленою картою» стали платити менше
Страхові премії за договорами міжнародного страхування «Зелена карта» в січні – вересні збільшилися на 36,4% проти аналогічного періоду 2020 року – до 1,22 млрд грн.
Кількість укладених договорів зросла на 24,4% – до 573,2 тис.
Проте розмір відшкодувань, сплачених за вимогами, знизився на 27,7% – до 9,6 млн євро, кількість оплачених вимог скоротилася на 17,8% — до 3,78 тис.
Зазначимо, що однією з причин зростання обсягу премій за «Зеленою картою» є зростання гривневих тарифів. Постановою Кабміну тариф на цей вид страхування визначено у євро, але сплачують його українці в гривні. Тому МТСБУ своїм рішенням на певний період фіксує тариф у національній валюті, реагуючи на коливання обмінного курсу гривні.
Додатково. НБУ 29 жовтня виключив страхову компанію «Союз-Дніпро» з Державного реєстру фінансових установ на підставі поданої нею заяви.
Компанія займалася переважно страхуванням наземного транспорту (крім залізничного). Станом на 7 жовтня вона мала 7 995 чинних договорів страхування, а невиконані (прострочені) зобов'язання перед страхувальниками були відсутні.
Раніше, 23 квітня, НБУ застосував до компанії міру впливу у вигляді зобов'язання усунути порушення (страховик не виконував фінансові нормативи). Порушення не було усунено, тому 3 вересня страхові ліцензії компанії було припинено.
У серпні писало про те, що Національний банк тимчасово зупинив усі ліцензії на провадження страхової діяльності п'яти компаніям, з яких двом — зі страхування життя.