Facebook Pixel

Виплати ВПО, пенсії, переведення годинників: що зміниться для українців у березні 2024 року

Що зміниться з 1 березня 2024 року в Україні

Що зміниться з 1 березня 2024 року в Україні

Тарифи на комунальні послуги з 1 березня 2024 року не зміняться. Подорожчання газу, опалення, гарячої води для побутових споживачів можливе лише після закінчення опалювального сезону, який триває до початку квітня. Що стосується тарифів на електроенергію, то міністр енергетики Герман Галущенко нещодавно заявив, що зараз не обговорюються можливі дати і проєкти щодо їх підвищення, тільки у квітні «дивитися на ситуацію». Змін у системі виплати субсидій у 2024 році не планується.

Проєкт нового закону про мобілізацію (№10449) Верховна Рада наразі підтримала лише у першому читанні. До нього подано близько 4,5 тис. поправок. Тому навіть якщо закон ухвалять у березні, він набуде чинності у квітні.

Про те, що для українців зміниться у березні 2024 року, The Page розповідає у традиційному огляді.

Допомога ВПО у березні 2024 року

З 1 березня 2024 року зміниться порядок виплат грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Лише окремі категорії продовжать автоматично отримувати виплати у розмірі 2 або 3 тис. грн, решті доведеться подати нову заяву.

Автоматично продовжать виплати ще на пів року таким ВПО:

  • пенсіонерам, у яких розмір пенсії не перевищує 9444 грн;
  • особам з інвалідністю I або II групи, дітям з інвалідністю молодше 18 років, тяжкохворим дітям;
  • дітям-сиротам, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років, а також батькам-вихователям та прийомним батькам.

Після подання нової заяви з 1 березня зможуть отримувати допомогу такі категорії ВПО:

  • вагітні жінки після 30-го тижня вагітності;
  • малолітня дитина, яка прибула до нової громади без супроводу законного представника;
  • особи, які втратили працездатність, але не мають права на пенсійну виплату або одержують державну соціальну допомогу;
  • особи працездатного віку, які не працюють, але зареєструвалися у центрі зайнятості, і при цьому в сім'ї є діти, які відвідують дитсадки чи навчальні заклади;
  • особи, які доглядають за особою з інвалідністю І групи, дитиною з інвалідністю до 18 років, особою, яка досягла 80-річного віку, або за тяжкохворою дитиною.

Перехід на літній час у 2024 році

Для переходу на літній час у ніч на 31 березня о 03:00 потрібно перевести годинник на годину вперед.

Коли починається реєстрація на НМТ у 2024 році

Перша дата у календарному плані Національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2024 році – 14 березня. Цього дня розпочинається реєстрація на проходження основної сесії тестування.

Вона триватиме протягом місяця (до 11 квітня) у власному кабінеті випускника. Потім у учасника буде ще кілька днів, щоб скоригувати дані.

Основна сесія тестування триватиме з 14 травня до 25 червня, а результати стануть відомими до 2 липня.

Реєстрація на додаткову сесію НМТ відкриється 10 травня, а відбудеться вона 11-19 липня.

2024 року обов'язковими будуть три предмети: українська мова, математика та історія України. Четвертий предмет можна обрати самостійно з такого переліку: фізика, хімія, біологія, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, географія, українська література.

Індексація пенсій у 2024 році

Планова індексація пенсій в Україні щороку відбувається у березні. В уряді заявили, що у 2024 році пенсії підвищать майже на 8%. З 1 березня середній розмір підвищення становитиме 322 грн., а середня пенсія зросте до 5717 грн.

При цьому максимальна сума підвищення не може бути понад 1500 грн., а призначені у 2021-2023 роках пенсії зростуть на 100 грн.

Перерахунок мінімальних пенсійних виплат у березні

Крім індексації, з 1 березня 2024 року підвищать мінімальні пенсії залежно від віку та наявності страхового стажу:

  • одержувачам мінімальної пенсії (особам із малим страховим стажем) – з 2520 грн до 2725 грн;
  • пенсіонерам віком до 70 років зі стажем 30/35 років відповідно у жінок/чоловіків – з 2760 грн до 2980 грн;
  • непрацюючим пенсіонерам віком від 65 до 70 років зі стажем 30/35 відповідно у жінок/чоловіків, пенсіонерам віком понад 80 років зі стажем 20/25 відповідно у жінок/чоловіків – з 3120 грн до 3370 грн;
  • пенсіонерам віком понад 70 років зі стажем 30/35 відповідно у жінок/чоловіків – з 3000 грн до 3240 грн.

Що зміниться у сплаті ПДВ та акцизу у березні 2024 року

З 1 березня набуде чинності закон 3553-IX від 16.01.2024, який вніс низку змін до Податкового кодексу. Зокрема, усуваються невідповідності кодів низки товарів для оптимізації адміністрування ПДФО, ПДВ, акцизного податку, податку на прибуток підприємств.

Також закон уточнює такі положення ПКУ:

  • вводиться поняття «основні кошти» на заміну «основним фондам», «статутний капітал» на заміну «статутному фонду»;
  • ставка 20%, що застосовувалася до доходів нерезидентів за виробництво/розповсюдження реклами, виключена із переліку ставок податку на прибуток підприємств, що застосовуються до доходів нерезидентів;
  • термінологію погоджено з актуальним законодавством про реабілітацію у сфері охорони здоров'я;
  • звільнено від оподаткування операції з ввезення на митну територію України низки категорій культурних цінностей, виготовлених 50 років тому і більше;
  • внесено зміни до низки кодів УКТ ЗЕД, зокрема для наступних категорій: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; рідини, які використовуються в електронних сигаретах; моторні засоби для перевезення вантажів.
Подякувати 🎉