Facebook Pixel

Рада зібралася урізати бізнесу «всі корупційні пільги» та розвивати конкуренцію

Фото: facebook.com/jurimex.law/

Фото: facebook.com/jurimex.law/

Верховна Рада збирається найближчим часом урізати «корупційні» пільги для компаній. Про це в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» заявив передбачуваний голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Ми плануємо прибрати корупційні пільги, взагалі всі корупційні пільги, які надавалися через «особливі» відносини між бізнесом і владою», — пояснив він.

Як приклад корупційних пільг Гетманцев назвав пільги на деякі енергоносії. Зокрема, мова йде про ренту на видобуток руди, вугілля, екологічні податки, додав Гетманцев.

Telegram Logo
Quote«Ми не проти дотацій і пільг, але щоб у коня був корм. Якщо через пільги для авіабудування бюджет недоотримує десь 1 млрд грн на рік, а скільки у нас літаків випущено? Жодного», — пояснює депутат.

Компанії, що беруть пільги, повинні брати на себе відповідальність: або повернути пільги «живими грошима», або дати певний приріст обсягів виробництва, робочих місць, додав він.

Водночас пільги збитковим підприємствам Гетманцев вважає безглуздими. Підтримки потребують недостатньо розвинені з різних причин галузі, каже він.

Якщо у бізнесу є бажання і потенціал — він повинен отримати підтримку. Але якщо підприємство вже досягло певного рівня продажів і стало майже монополістом на ринку, мета держави — розвиток його конкурентів, вважає Гетманцев.

Влада також хоче декриміналізувати ст. 205 КК про фіктивне підприємництво та підняти нижню планку притягнення за ст. 212 КК про ухилення від податків.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини