Facebook Pixel

Новим членом АМКУ збираються призначити колишню підопічну Олексія Гончарука з BRDO

Кандидатом на посаду державної уповноваженої АМКУ стала Ольга Нечитайло – експерт сектору енергетики організації «Офіс ефективного регулювання» (BRDO). Відповідну декларацію Нечитайло заповнила 26 липня, пишуть «Наші гроші» з посиланням на дані реєстру Національного агентства з питань запобігання корупції.

Нечитайло працювала у BRDO протягом останніх двох років. До травня керівником організації був Олексій Гончарук, який після інавгурації Володимира Зеленського перейшов на посаду заступника голови Офісу президента.

До BRDO Нечитайло працювала в АМКУ головним експертом відділу ринків електроенергії Департаменту досліджень і розслідувань ринків ПЕК та ЖКГ. Вона брала участь у розслідуванні справи про ринок електроенергії, за результатом якої ні ДТЕК, ні «Енергоатом» не були визнані монополістами.

За даними «Наших грошей», у червні Гончарук і голова АМКУ Юрій Терентьєв провели зустріч, після якої з Антимонопольного комітету було звільнено чотирьох держуповноважених. На їхнє місце одразу обрали кілька кандидатур, однією з яких і була Ольга Нечитайло.

Крім неї, за неофіційними даними, Офіс президента також розглядає кандидатами в АМКУ юриста Леоніда Антоненка (депутат Київради з групи Сергія Гусовського, який разом з Гончаруком створював «Люди важливі») та керівника апарату АМКУ Юрія Литвина (протеже Юрія Терентьєва). Також обговорюються кандидатури ще кількох представників апарату АМКУ та приватних юридичних компаній, у тому числі Baker McKenzie.

Раніше, 15 липня, до реєстру НАЗК подала свою кандидатуру на посаду державної уповноваженої АМКУ юристка компанії Redcliffe Partners Наталія Ковальова. Вона спеціалізувалася на представленні клієнтів юркомпанії у спорах з АМКУ.

Контекст

  • На початку липня Володимир Зеленський звільнив держуповноважених Антимонопольного комітету України Агію Загребельську, Валерія Полюховича та Андрія Вовка, який також обіймав посаду заступника голови АМКУ. Відповідні укази Зеленського були опубліковані на офіційному сайті глави держави.
  • Через кілька днів після цього президент України звільнив ще й першого заступника голови АМКУ — державного уповноваженого Марію Ніжнік.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉