Facebook Pixel

Зручний прем'єр. Лояльний президенту Олексій Гончарук – головний претендент на главу Кабміну

Олексий Гончарук на зустрічі президента Володимира Зеленського з бізнесом.Фото: Американська торгова палата

Олексий Гончарук на зустрічі президента Володимира Зеленського з бізнесом.Фото: Американська торгова палата

Найбільш вірогідним претендентом на пост прем'єр-міністра України зараз є 35-річний заступник голови Офісу президента Олексій Гончарук. Про це The Page розповіло інформоване джерело в одному з HR-агентств, що займаються підбором персоналу на вищі державні посади.

«Дуже велика ймовірність, що це буде він», – повідомив співрозмовник The Page.

Прес-секретар Олексія Гончарука Тетяна Коврига не підтвердила і не спростувала цю інформацію, сказавши, що чутки коментувати не може.

Telegram Logo

Ще одне джерело The Page, близьке до глави нинішнього уряду Володимира Гройсмана, підтвердило цю інформацію, пояснивши, що до Гончарука стали схилятися після того, як від посади відмовився Владислав Рашкован. Останнього розглядали завдяки його досвіду роботи в Міжнародному валютному фонді, де він зараз обіймає посаду заступника виконавчого директора фонду від України. При такому прем'єрі було б легше домовитися про нову програму з МВФ. Україна розраховує, що завдяки їй отримає $ 5-10 млрд.

Але Рашкован не підійшов, оскільки виявився занадто незалежним, пояснює співрозмовник The Page. Він відмовився від вимоги узгоджувати дії прем'єра з Офісом президента.

А ось у Олексія Гончарука таких проблем виникнути не повинно. В Офісі президента він зараз відповідає за економічну політику. Раніше в інтерв'ю The Page Гончарук виступав як затятий прихильник Володимира Зеленського: «Я думаю, політика Зеленського буде більш сміливою і чесною. У цьому йому допомагає рівень підтримки й відсутність неформальних зобов'язань, які суперечать інтересам країни. Це дозволить йому робити навіть так звані «непопулярні» реформи».

Раніше президент Володимир Зеленський говорив, що Кабмін повинен очолити «професійний економіст» зі знанням англійської мови.

Гончарук не зовсім підходить під цей опис. Він за освітою юрист, доктор філософії в галузі права. Правда, після Майдану він очолював «Офіс ефективного регулювання» (BRDO) – неурядову організацію, створену за фінансування уряду Канади, Європейського Союзу та Світового банку. Ця організація розробляє нормативні акти для українських міністерств.

Зате Гончарук демонструє безмежну відданість партії «Слуга народу». «У мене немає жодного сумніву в тому, що саме ця команда повинна отримати право керувати країною у найближчі 5 років, – написав він на своїй сторінці у Facebook. – І чим менше буде необхідності йти в коаліції, на компроміси, шукати ситуативних союзів, тим швидше вдасться зробити країну успішною».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини