Facebook Pixel

Новий порядок ввезення гуманітарної допомоги почав працювати, але не повністю

З 1 грудня набули чинності зміни до правил ввезення та обліку гуманітарної допомоги. Пропуск через митний кордон України гуманітарної допомоги, у тому числі товарів військового та подвійного призначення, здійснюється відповідно до вимог нового Порядку пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 05.09.2023 р.№953.

Однак у перший же день роботи нового порядку Держмитна служба (ДМС) повідомила: «В результаті співпраці органів влади та громадянського суспільства було затверджено рішення про перехідний період, який триватиме з 1 грудня 2023 року до 1 квітня 2024 року. Це дозволить організаціям, які ввозять гуманітарну допомогу, продовжувати свою діяльність за існуючими процедурами, а фонди, громадські організації та інші отримувачі зможуть адаптувати свої процеси до використання цифрової системи».

В іншому повідомленні ДМС йдеться, що за інформацією, що до них надходить, у волонтерів виникають проблеми з реєстрацією в Автоматизованій системі реєстрації гуманітарної допомоги, яку адмініструє Мінсоцполітики. «Якщо у вас є питання щодо реєстрації, звертайтеся будь ласка до контакт-центру Мінсоцполітики за номером (044)-494-19-10», – повідомили митники.

ДМС реалізувала блок інформаційного обміну з Мінсоцполітики, а саме отримання унікальних кодів гуманітарної допомоги та електронних декларацій про ввезення гуманітарних вантажів. Крім того, реалізовано можливість за наявності унікального коду гуманітарної допомоги подати декларацію через сервіс «Єдине вікно для міжнародної торгівлі».

«Для забезпечення безперешкодного пропуску на митну територію України товарів гуманітарної допомоги в пунктах пропуску перебуває достатня кількість примірників декларації про товари, які визнаються гуманітарною допомогою», – запевнили у ДМС.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉