Facebook Pixel

Літаки, кораблі, технології: останні оновлення армії Китаю

Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) відсвяткувала 1 серпня свій 96-й день народження. Вона є однією з найбільших та найпотужніших у світі. Китайський лідер Сі Цзіньпін поставив за мету модернізувати НВАК до 2035 року та до середини нинішнього століття стати військовою державою «світового класу». У 2014 році ВМС Китаю обігнали ВМС США за чисельністю і стали найбільшим військовим флотом у світі, хоча ВМС США, як і раніше, вважаються потужнішими. Хоча Китай приховує рівень своїх витрат на оборону, поширена думка, що він має найбільший оборонний бюджет у світі, за винятком Сполучених Штатів, наголошують аналітики Американського інституту миру USIP. Зусилля Китаю щодо розвитку військової могутності приносять свої плоди. Агентство Reuters підготувало огляд останніх новин на цю тему.

Розвиток гелікоптерів

У середині вересня Китай продемонстрував турбувальний вертолітний двигун потужністю 1360 л. Китайський військовий експерт повідомив, що цей потужний двигун, показаний вперше, є ключем до розробки гелікоптерів середнього та важкого класу, за якими КНР поки що суттєво відстає від США.

Новий фрегат

Наприкінці серпня Китай спустив на воду більшу та вдосконалену версію свого найбільшого фрегата тип 054А. Він отримає досконаліший радар з кращими можливостями виявлення цілей та комбіновану дизель-газову силову установку, яка ускладнює виявлення корабля.

Водотоннажність нового фрегата тип 054B близько 6000 тонн — на 2000 тонн важче за 054А. Він оснащений 100-мм гарматою, яка замінила 76-мм. Довжина нового корабля становить близько 147 метрів, ширина – 18 метрів. У 054А ці розміри 134,1 метра та 15,2 метра відповідно.

Тип 054B рухатиметься швидше, плаватиме довше і далі, його буде важче виявити, що дозволить йому краще справлятися з протичовновими завданнями. Його можна було використати для завдань ескорту авіаносців.

Західні аналітики зазначають, що Китай поки що відстає у протичовновій війні, яка життєво важлива для захисту операцій авіаносців дальньої дії.

Фрегат тип 054B (на передньому плані) у порівнянні з 054А

Фрегат тип 054B (на передньому плані) у порівнянні з 054А

Модернізація винищувача-невидимки

Китай проводить льотні випробування винищувача-невидимки (стелс) J-20, оснащеного новими двигунами WS-15.

Новий двигун, що прийшов на зміну старому WS-10C, покликаний дати J-20 більш високу швидкість, здатність літати на надзвуку без використання форсажних камер та більшу дальність польоту.

В результаті американські бази в Південній Кореї, Японії та на Гуамі потраплять у зону досяжності J-20.

Винищувач-невидимка J-20

Винищувач-невидимка J-20

Підготовка до випробувань нового авіаносця

Китай перебуває на завершальній стадії підготовки свого третього, але першого повністю вітчизняного авіаносця «Фуцзянь» до ходових випробувань, що є ключовим кроком перед надходженням корабля до ладу.

На фотографіях корабля із традиційним двигуном, що стоїть на верфі в Шанхаї, видно будівельні ангари над трьома електромагнітними катапультами системи запуску літаків – найбільшою особливістю цього авіаносця.

Авіаносець швидше за все приєднається до Військово-морського флоту НВАК протягом двох років, як і планувалося.

Авіаносець «Фуцзянь»

Авіаносець «Фуцзянь»

Можлива модернізація десантного корабля

У Китаю є три універсальні десантні кораблі типу 075, які вважаються критично важливими для можливого нападу на Тайвань. Нині ці кораблі перебувають на ремонтних заводах. Активність, що там відбувається, дозволяє припускати, що вони можуть бути модернізовані за рахунок інтегрованої електричної силової установки, такої ж, як у авіаносця «Фуцзянь». Це значно підвищило б бойові можливості цих десантних кораблів.

Десантний корабель типу 075

Десантний корабель типу 075


Подякувати 🎉