Facebook Pixel

Росія та Китай цього тижня проведуть спільні військово-морські маневри: що відомо

Збройні сили росії та КНР цього тижня проведуть спільні військово-морські навчання «Морська взаємодія-2022». Маневри триватимуть із 21 до 27 грудня в Східнокитайському морі, інформує Sky News.

Quote«Основною метою навчання є зміцнення військово-морського співробітництва між російською федерацією та Китайською Народною Республікою, підтримання миру та стабільності в Азійсько-Тихоокеанському регіоні», — йдеться в повідомленні російського оборонного відомства.

Сили країн проводитимуть спільні ракетні та артилерійські стрільби по повітряних і морських цілях. За планом, вони також відпрацьовуватимуть протичовнові дії з практичним застосуванням зброї.

  • ВМФ рф на «Морській взаємодії-2022» представлятимуть: гвардійський ракетний крейсер «Варяг», фрегат «Маршал Шапошников», корвети проєкту 20380 «Герой Російської Федерації Алдар Циденжапов» і «Довершений».
  • ВМС Народно-визвольної армії КНР представлятимуть: два ескадрені міноносці, два сторожові кораблі, корабель комплексного постачання, а також дизельний підводний човен.

Окрім того, у маневрах братимуть участь літаки та вертольоти морської авіації.

Контекст. Після того як росія розв’язала війну в Україні, Кремль докладає зусиль для зміцнення відносин із Пекіном. В антизахідному альянсі російський диктатор Путін розглядає свого китайського колегу Сі Цзіньпіна як ключового союзника.

За кілька днів до повномасштабного вторгнення дві країни підписали угоду про «безмежне партнерство» між Китаєм і рф. Попри численні санкції з боку ЄС і США Китай і далі купує російську нафту, газ та інші ресурси, від яких відмовляються західні країни. У такий спосіб КНР надає економічну допомогу росії. Також через КНР рф експортує та імпортує підсанкційні товари, зокрема мікрочипи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉