Facebook Pixel

Якими будуть параметри зарплат у проєкті держбюджету-2024

Перший заступник міністра фінансів Денис Улютін (у центрі) та заступник міністра Роман Єрмоличев (праворуч)

Перший заступник міністра фінансів Денис Улютін (у центрі) та заступник міністра Роман Єрмоличев (праворуч)

Мінімальну заробітну плату в Україні з 1 січня 2024 року можуть підвищити до 7100 грн, а з 1 липня — до 8000 грн на місяць з нинішніх 6700 грн на місяць. Такі цифри закладаються у проєкт держбюджету на 2024 рік, повідомив перший заступник міністра фінансів Денис Улютін.

Заплановано також підвищення з 1 січня 2024 року до 3195 грн на місяць посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, замороженого з 1 грудня 2021 року на рівні 2893 грн (цей показник впливає на зарплати держслужбовців та працівників бюджетної сфери).

Наприкінці травня цього року Мінекономіки пропонувало підвищити мінімальну зарплату з 2024 року до 7651 грн, а розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду – до 3443 грн.

Заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев сказав, що з 1 січня 2024 року оплата праці держслужбовців проводитиметься на основі класифікації посад державної служби та системи грейдів. За його словами, це дозволить запровадити прозорі умови оплати праці у системі органів державної влади.

Ресурс на освітню субвенцію з урахуванням підвищення соцстандартів враховано, але поки що без розподілу по територіях, оскільки показники від Міносвіти очікуються після 5 вересня.

"Витрати на сферу охорони здоров'я будуть відшкодовані за рахунок держбюджету, субвенція на підтримку окремих медустанов зберігається на наступний рік. Щодо соціальної сфери, то зараз опрацьовуємо механізм для визначення єдиної моделі співфінансування соцпослуг в умовах воєнного стану та закладання ресурсу на соціальний проєкт "Помічник ветерана", – додав Єрмоличев.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉