Facebook Pixel

Індія завдала удару у відповідь в торговельній війні з США

З 16 червня Індія підвищить тарифи на 28 товарів зі Сполучених Штатів. Зокрема, підвищення торкнеться вартостi яблук, волоських горіхів, мигдалю, передає Reuters. Індія очікує, що таке рішення принесе їй додатково $220 млн.

З 5 червня президент США Дональд Трамп скасував торговельні привілеї в рамках Загальної системи преференцій (ЗСП) для Індії. У 2017 році безмитний експорт індійських товарів до США в рамках ЗСП склав понад $5,6 млрд.

Контекст

У червні минулого року Індія спочатку видала наказ підвищити податки на імпорт з США до 120% через відмову американського уряду звільнити індійську сталь і алюміній від підвищення тарифів. Але неодноразово відкладала підвищення тарифів, оскільки країни вели торговельні переговори. Товарообіг між США та Індією у 2018 році склав близько $142,1 млрд.

На кінець червня заплановано візит держсекретаря США Майка Помпео в Індію для двосторонніх переговорів з колегою Субраманіама Джайшанкаром. Помпео заявив 13 червня, що США відкриті для обговорення Загальної системи преференцій.

За даними Міністерства сільського господарства США, Індія — найбільший покупець американського мигдалю і другий за величиною покупець яблук. У 2018 році експорт склав відповідно $543 млн і $156 млн.

Подякувати 🎉