Facebook Pixel

Чим загрожує бізнесу ідея Максима Нефьодова скоротити кількість митниць

Новий керівник Державної митної служби Максим Нефьодов в інтерв’ю «Економічній правді» заявив, що 26 митниць для України – це забагато. Їх треба скоротити до 5 – 6. Ми вирішили дізнатися у представників бізнесу та експертів, що вони думають з цього приводу. Ось що вони розповіли The Page.

Чи підтримуєте ви скорочення митниць?

Керуючий партнер компанії Baker Tilly Ukraine Олександр Почкун:

«На мій погляд, це досить доречно. Спроститься адміністрування і витрати на нього. Зменшаться витрати на контроль самої системи. Але я думаю, що тут не йдеться про скорочення кількості митників, а про укрупнення системи. Я вважаю, що нам не потрібна окрема митниця у кожній області, на бізнес це майже ніяк не вплине. А от керувати структурою буде легше, адже натомість треба буде взаємодіяти не з 26 керівниками та їхніми замами, а з п’ятьма-шістьма. Втім, я очікую, що система протистоятиме цій реорганізації, адже будуть скорочуватися керівники».

Наталія Артемчук, координатор податкового та митного комітетів ЄБА:

«Наша асоціація поки що офіційно не ознайомилася з пропозицією Максима Нефьодова. Нам би хотілося з ним зустрітися і поговорити про деталі. Ми взагалі виступаємо за спілкування між митниками та компаніями, а також за цілковитий перехід на електронний формат, щоб можна було відслідковувати в режимі реального часу процес – від самого початку подання митної декларації до закінчення оформлення вантажу. А щодо власне скорочення кількості митниць, то можна згадати нещодавнє введення єдиного казначейського рахунку для сплати митних платежів. Це справді зменшило витрати компаній та скоротило час на оформлення. Хоча цей механізм й досі вимагає вдосконалення».

Telegram Logo

Тетяна Острікова, народний депутат, голова підкомітету з питань митної справи Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики:

«Нефьодов далеко не перший, хто говорить про скорочення митниць. Наприклад, МВФ рекомендувала ліквідування 25 головних управлінь і перетворити їх на одну юридичну особу. Але всім прихильників такої моделі раджу уважно почитати Митний кодекс. Там чітко прописано, що митниця є юридичною особою, і що митниці діють в областях та містах Києві й Севастополі. Чому у законі закріплено саме територіальний устрій? Тому що оскарження рішень митників відбувається за місцем знаходження юридичної особи митниці. Уявіть собі, що у нас залишиться лише одна юридична особа у Києві за адресою Львівська площа, 8. Всі скарги компаній, надходитимуть у Шевченківський районний суд міста Києва. Уявіть, якими будуть часові, а отже й фінансові втрати компаній».

Тетяна Паламарчук, в.о. виконавчого директора Спілки українських підприємців:

«Ми за ефективність митниць, і якщо скорочення підвищить ефективність, то чому б ні. Але кількість митниць значення не має. Головне, що цікавить бізнес, – це безперешкодний перетин кордону для вантажів, щоб вони не затримувалися на кордоні. І головне, щоб нам пояснили, як воно працюватиме. А для держави це буде краще, бо доведеться платити не 26, а 5 – 6 керівникам. До того ж все можна консолідувати і перевести в електронну форму. Це зменшить кількість персоналу і полегшить роботу бізнесу».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини