Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У США посилюють боротьбу зі спробами обходу антиросійських санкцій: є перші арешти

Боротьба зі спробами обходу антиросійських санкцій

Боротьба зі спробами обходу антиросійських санкцій

Міністерство юстиції США 2 березня повідомило про арешт двох жителів Канзасу за звинуваченням у довгостроковій схемі порушення експортного контролю США та незаконному експорті авіаційних технологій до Росії.

Згідно з обвинувальним висновком, 59-річні Сиріл Грегорі Буяновський і 55-річний Дуглас Робертсон володіли та управляли Kanrus Trading Company, яка постачала західне авіаційне устаткування російським компаніям і надавала ремонтні послуги для устаткування, що використовувалося в літаках російського виробництва. З 2020 року вони змовилися ухилятися від законів США про експорт, приховуючи та спотворюючи дійсних кінцевих користувачів, вартість і кінцеві пункти призначення свого експорту, а також відправляючи товари через треті країни (Вірменію, Кіпр та інші).

Заарештованим загрожують до 20 років в'язниці за кожен факт експорту без ліцензії на контрольовані товари, до 10 років за кожен факт контрабанди, а також до 5 років позбавлення волі за змову та фальсифікацію експортної інформації.

Газета The Wall Street Journal 2 березня написала, що адміністрація президента Джо Байдена розширює штат федеральних агентів, які розслідують порушення санкцій і експортного контролю щодо Росії. Зокрема, штат відділу контррозвідки й контролю експорту Мін'юсту буде розширено на 25 прокурорів. Наймання співробітників, яке вже почалося, відбувається за створенням у лютому цільової групи, що займається забезпеченням дотримання експортного контролю.

Міністерства фінансів, торгівлі та юстиції США 2 березня випустили спільний бюлетень для приватного сектору. Його рекомендації призначені для інформування компаній про правові ризики порушення санкцій і експортного контролю, для навчання банків й інших фірм тому, як виявляти потенційне ухилення, а також «для захисту від зловмисних суб'єктів, що прагнуть допомогти Росії ухилитися від санкцій».

Аспекти, на які компаніям варто звертати увагу:

  • контрагенти, які не хочуть докладно описувати кінцеве використання товару або основу для операції;
  • бізнес через юрисдикції, у яких Росія знайшла притулок для фінансів і торгівлі;
  • інтернет-адреси, які не відповідають заявленому місцю розташування клієнта.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини