Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Military-tech по-українськи: як FAVBET Tech й інші IT-бізнеси працюють на перемогу

Артем Скрипник: як українські айтішники «знаходять» себе у військових технологіях. Фото надане партнером

Артем Скрипник: як українські айтішники «знаходять» себе у військових технологіях. Фото надане партнером

Напередодні повномасштабної війни інтерес до теми військових технологій із боку українського IT-ком’юніті можна було в кращому разі характеризувати як «помірний». Однак за останні 9 місяців ситуація докорінно змінилася. Потреба в технологіях, що постійно зростає, не залишилася без уваги місцевих бізнесів і стартапів, які активно включилися в розроблення відповідних рішень.

CEO FAVBET Tech Артем Скрипник розповідає про те, як українські айтівці «знаходять» себе у військових технологіях і оцінює перспективи національного military-tech.

Потенціал розвитку галузі – величезний. Зараз ми спостерігаємо зародження ринку

IT-рішення мають критичне значення на полі бою – усі ми були свідками того, наскільки сильно наші військові залежать від технологій для успішного виконання бойових завдань.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Сьогодні ми бачимо мобілізацію за всіма напрямами діяльності. Наприклад, Мінцифри започаткувало IT-армію, яка атакує ворожу інфраструктуру, а з перших місяців війни й дотепер ще й займаються відстеженням переміщень ворожих сил.

IT-рішення мають критичне значення на полі бою. Фото надане партнером

IT-рішення мають критичне значення на полі бою. Фото надане партнером

Багато зусиль зосереджено на розробленні рішень в галузі великих даних, що важливо для розвідки, а також на кібербезпеці.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Україна – глибоко цифровізована держава, тому надійний захист IT-інфраструктури, енергосистем і баз даних є не менш потрібним, аніж засоби ППО. Зростає кількість проєктів у галузі штучного інтелекту, робототехніки, розроблення дронів. Останні можна вважати локомотивом галузі – саме розроблення та виробництво безпілотників різних модифікацій зараз найчастіше «на слуху».

FAVBET Tech пропонує рішення для ЗСУ з перших днів війни

Попри «мирну» спеціалізацію нашого бізнесу роботу над військовими проєктами ми почали ще в лютому. Загалом було декілька ініціатив. Зокрема, розробники FAVBET Tech створили мобільний застосунок для однієї з військових частин, де служив наш співробітник. Його мета – спростити роботу артилеристів через автоматизацію певних рутинних процесів, необхідних для ведення влучного вогню по позиціях ворога. Ми передали його підрозділу ще в березні й отримали дуже позитивний фідбек.

З огляду на те, що у FAVBET Tech ще до початку війни працював сильний штат спеціалістів із кібербезпеки, саме вона стала одним із провідних напрямів нашої мілітарної діяльності.

Ми брали участь у DDoS-атаках, у зламі важливих ресурсів ворога. У перші дні повномасштабної війни ми допомагали нашим військовим знаходити й ідентифікувати окупантів завдяки перехопленню їхніх дзвінків через українські вишки мобільного зв'язку.

Звісно, потреба в зламах була не тільки від нашої команди, а всієї ІТ-армії. Українські фахівці брали участь у зламі IT-систем росії, унаслідок чого ми отримали велику кількість баз даних і обсяг інформації про російських громадян. Наприклад, це були злами серверів служби доставлення їжі, державних послуг тощо. Ми допомагали нашій армії, передавали важливі дані, грабуючи ворога. За допомогою даних, отриманих унаслідок зламу, також могли знаходити й ідентифікувати росіян.

Українські спеціалісти брали участь у зламі IT-систем росії. Фото надане партнером

Українські спеціалісти брали участь у зламі IT-систем росії. Фото надане партнером

Щодо майбутніх military-tech розробок, то ми перебуваємо в постійній комунікації з різними підрозділами й намагаємося закривати всі потреби, де може бути корисний наш досвід. Так само, як і більшість інших українських бізнесів, ми завжди відкриті до запитів ЗСУ.

Загалом можна констатувати, що українські ІТ-компанії мають достатню експертизу, щоб бути корисними й ефективними в military-tech напрямку. Проте, як і всім під час війни, потрібно адаптуватися до нових реалій і швидко змінювати процеси розроблення програмного забезпечення, щоб бути більш орієнтованими на забезпечення військових потреб.

У нас є велика експертність на ринку за певними напрямами. Українські IT-компанії дуже потужні в напрямку кібербезпеки, у нас багато талановитих і, я б сказав, всесвітньо відомих спеціалістів і IT-команд, які займаються цим. Тому саме цей напрям я б назвав найреалістичнішим для компаній, які бажають долучитися й бути корисними на IT-фронті.

Подякувати 🎉

Матеріали, розміщені в рубриці «Новини компаній», є прес-релізами. Редакція не несе відповідальності за зміст розміщених в цій рубриці матеріалів.

Коментарі

Всі новини