Сервіс для замовлення таксі Bolt відкриє офіс і R&D-центр в Україні, написав на своїй Facebook-сторінці Максим Яковер, СЕО київського інноваційного містечка UNIT.City. Саме там компанія буде орендувати приміщення.
У новий офіс переїдуть понад 50 працівників, наразі штат сервісу налічує близько 40 осіб. Розробників для R&D-центру планують набрати до кінця року. Подібні центри у платформи вже є в Бухаресті і Таллінні. До речі, в естонській столиці працює багато українських фахівців.
Київський центр відкривається, щоб удосконалити програми для водіїв і пасажирів. "Це додатки. Над ними працюють спеціалісти у всіх центрах розробки. Це масштабний проект, який вимагає великої кількості розробників», – пояснив регіональний менеджер Bolt в Україні Тарас Потічний. Від більш докладних коментарів він відмовився, пояснивши це тим, що проект знаходиться на стадії розробки, і багато питань ще не вирішені.

Власне, сам факт появи такого центру – хороший сигнал для всієї IT-галузі. За словами радниці мера Львова Яніки Мерило, відкриття R&D-центрів свідчить про те, що Україна цікава не тільки як експортер послуг програмістів. «Адже ніхто не буде створювати R&D-центри там, де немає кадрового потенціалу», – погоджується віце-президент IT-комітету Європейської бізнес асоціації Юрій Антонюк.
R&D-центри дозволяють міжнародним брендам працювати на українському ринку і залучати до розробки своєї продукції фахівців зі специфічними знаннями та вміннями. Зараз в Європі і США спостерігається дефіцит кваліфікованих програмістів. А в Україні, за словами Яніки Мерило, великий пул IT-фахівців – приблизно 160-180 тис. осіб. І їхня кількість щороку збільшується на 20%.
Побудувати R&D-центр в Україні не дешевше, ніж за кордоном, говорить Антонюк. За його словами, витрати на комп'ютерну техніку приблизно однакові, та й вартість оренди приміщень майже не відрізняється.
Втім, в українському офісі Bolt планують займатися не тільки розробками програмного забезпечення, але й лобіюванням інтересів компанії. Її фахівці вже допомагають розробляти законопроект для регуляції пасажирських перевезень в Україні.
Зараз у нас діє закон, прийнятий на початку 2000-х, він жодним чином не регулює роботу таких технологічних сервісів, як Bolt. У новому законопроекті, зокрема, пропонується дозволити фізичним особам надавати послуги з перевезення пасажирів без реєстрації юридичної особи або як ФЛП.
«Це лібералізація юридичного оформлення, це альтернатива ліцензуванню, також це можливість спростити сплату податків для водіїв», – каже Тарас Потічний.
Компанія Bolt була заснована Маркусом Віллігом у 2013 році і раніше називалася Taxify. Пізніше вона залучила великих інвесторів: транснаціональний автомобілебудівний концерн Daimler, китайський конгломерат Didi Chuxing, європейський фонд Korelya Capital і співзасновника британської служби грошових переказів TransferWise Таавета Гінрікуса. У березні цього року сервіс перейменували в Bolt. Зараз він працює в 25 країнах – переважно в Європі та Африці. Компанію відносять до групи стартапів-«єдинорогів», тобто таких, чия капіталізація перевищує $1 млрд. В Україні сервіс з'явився у 2016 році. Зараз він працює у Києві, Харкові, Одесі та Львові.