Facebook Pixel

Кадрові зміни в «Нафтогазі». Уряд призначив нове правління

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» сьогодні, 27 вересня, отримала нове правління. Його призначив Кабінет Міністрів, передає «РБК-Україна».

До цього уряд перебрав на себе повноваження наглядової ради «Нафтогазу». За даними видання, це вдалося після того, як Кабмін звільнив із займаних посад трьох членів ради від держави. Наступним кроком стало припинення повноважень ще двох — Сергія Переломи та Ярослава Телюка.

До складу нового правління «Нафтогазу» увійшли:

  • Маврикій Калугін (радник голови правління з питань видобутку газу);
  • Владислав Воловик (радник голови правління);
  • Олена Бойченко (директор з управління персоналом і соціальної політики «Групи Нафтогаз»);
  • Роман Чумак (голова казначейських операцій «Групи Нафтогаз»).

Членкиня наглядової ради від держави Юлія Ковалів підтвердила факт звільнення на своїй фейсбук-сторінці.

Контекст. Раніше цього місяця Кабінет Міністрів оголосив конкурс на звільнювані посади чотирьох незалежних членів наглядової ради «Нафтогазу», пояснивши це необхідністю «нейтралізувати загрози в енергетичній сфері». У підсумку про своє звільнення заявили три незалежні члени наглядової ради компанії: Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа та Людо Ван дер Хейден.

Нагадаємо: 28 квітня 2021 року Кабмін вирішив звільнити Андрія Коболєва, який керував «Нафтогазом» із 2015 року. Після цього компанію очолив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення зі ЗМІ, і неодноразово натякав на незаконність дій Кабміну. У самому «Нафтогазі» рішення КМУ назвали «юридичною маніпуляцією»: заради звільнення Коболєва Кабмін відправив наглядову раду «Нафтогазу» на дві доби у відставку. У США і G7 звільнення Коболєва різко розкритикували та натякнули на політичне втручання в роботу «Нафтогазу».

15 червня в НАЗК заявили про те, що Вітренка незаконно призначили на посаду глави «Нафтогазу». Нацагентство спрямувало на адресу наглядової ради «Нафтогазу» вимогу звільнити Вітренка, і вже наступного дня голова наглядової ради Клер Споттісвуд ініціювала його відставку. Правда, потім наглядова рада чомусь передумала його звільняти та відклала ухвалення рішення.

Подякувати 🎉