Facebook Pixel

Азіатська компанія вартістю в кілька мільярдів доларів зацікавилася видобутком руди в Україні

Азіатська будівельна компанія вартістю в кілька мільярдів доларів готова інвестувати близько $50 млн у проєкт розвитку Шимановського залізорудного родовища в Кривому Розі, повідомила канадська компанія Black Iron, яка володіє правами на розробку цього проекту.

Ці кошти азіатська компанія, як передбачається, внесе в акціонерний капітал в обмін на отримання контракту на будівництво. Більш детально спіробітництво сторони обговорять у вересні, під час візиту представників азіатської сторони в Канаду.

Також наприкінці серпня Black Iron розраховує отримати від декількох європейських експортно-кредитних агентств і банків пропозиції щодо варіантів боргового фінансування для будівництва проєкту. Компанія раніше оцінила необхідні інвестиції для запуску першої черги в $436 млн (з яких $260 млн – за рахунок кредитів), а для другої черги – ще в $312 млн.

Почати будівництво гірничо-збагачувального комбінату компанія Black Iron планує до 2020 року, загальний обсяг залучених інвестицій оцінюється в $1,2 млрд. На початку 2019 року компанія вже попередньо домовилася зі швейцарським сировинним трейдером Glencore про участь в інвестуванні в проєкт.

Права на Шиманівське родовище Black Iron купила в 2010 році за $25,5 млн у компанії Geo Alliance Group Ltd, яка належить Віктору Пінчуку. Для останньої актив був непрофільним, і вона шукала покупця на нього. Через рік Black Iron повідомила, що запаси руди на родовищі на 73% більші, ніж спочатку передбачалося. Родовище знаходиться фактично на території Кривого Рогу, воно оточене п'ятьма іншими діючими видобувними підприємствами, включаючи залізорудний комплекс ArcelorMittal.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉