АМКУ 1 серпня розгляне справу про зловживання азотними підприємствами групи Ostchem монопольним становищем на ринку мінеральних добрив. У свою чергу Group DF бізнесмена Дмитра Фірташа вже назвала попередні висновки Антимонопольного комітету такими, що побудовані на недостовірних даних.
Напередодні АМКУ фактично подав як остаточні висновки розслідування щодо підприємств Group DF.
Екс-держуповноважена АМКУ Агія Загребельська, яка до свого звільнення брала участь у розслідуванні, допустила, що Комітет, ймовірно, вперше в своїй практиці може прийняти рішення про примусовий поділ активів азотної хімії Group DF.

У самій групі вважають, що висновки були затверджені з порушеннями — без слухань, без врахування зауважень зацікавлених сторін та експертних висновків.
«Ми вважаємо опубліковані АМКУ висновки помилковими, передчасними і упередженими... Group DF розцінює дії комітету як спробу адміністративного перерозподілу власності і порушення корпоративних прав групи», — йдеться в заяві групи.
Група Ostchem консолідує активи азотної хімії Group DF Дмитра Фірташа, серед яких черкаський «Азот», «Рівнеазот», «Сєвєродонецьке об'єднання Азот» в Луганській області та «Концерн Стирол» у Донецькій області.
Як підкреслюють в Group DF, продаж газу здійснювавася за ціною його первісної закупівлі, при цьому його ціна була на 25-50% нижче рекомендованих НКРЕКП цін.
«Зупинка виробництва добрив у березні 2017 року сталася через припинення подачі газу газотранспортними підприємствами в березні 2017 року. Формальною причиною зупинки стала наявність незначної поточної заборгованості за транспортування», — пояснюють в групі.
За її інформацією, отримана компаніями групи в 2017 році передоплата у розмірі 1,7 млрд грн була спрямована на закупівлю сировини, виплату податків, оплату енергоносіїв, а також на погашення заборгованості по заробітній платі. У момент припинення подачі газу підприємства готувалися до нового виробничого циклу.
«В результаті припинення подачі газу були зірвані плани по випуску понад 800 тис. тонн азотних добрив у період весняного сезону 2017 року. І цей обсяг був заміщений імпортом з РФ за монопольно високими цінами», — відзначили в Group DF.