Нацбанк отримав листа від фізичної особи, у якому повідомляється, що 11 червня Баришівський районний суд Київської області нібито ухвалив рішення про заборону Катерині Рожковій виконувати покладені на неї обов’язки заступника голови НБУ. Про це повідомили у прес-службі регулятора. Раніше джерело в Кабміні повідомило, що суд прийняв таке рішення як забезпечувальний захід за позовом якогось Андрія Барташа.
Зазначається, що ініціали цієї фізичної особи збігаються з ініціалами одного з ймовірних учасників судової справи, які наведені на сайті «Судової влади». Водночас жодної відповідної ухвали суду не міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень, і відповідно Національний банк не отримував її від суду.
«Згідно з процесуальним кодексом ухвала суду підлягає виконанню негайно, тобто одразу після отримання. Проте наразі ми ані не отримували, ані не були присутніми при винесенні будь-якої ухвали про заборону членам Правління Національного банку здійснювати свої повноваження. Тому ми не можемо стверджувати, що інформація про наявність відповідної ухвали відповідає дійсності», – зазначив начальник управління претензійно-позовної діяльності юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.
Він також додав, що коли інформація підтвердиться, то НБУ оскаржить її в передбаченому законом порядку. Крім того, Нацбанк готовий вивчити наявність ознак, що можуть свідчити про неправосудність таких дій судді, а отже і підстав для звернення зі скаргою на дії судді та звернення до правоохоронних органів, додав Григорчук.
За даними , суд прийняв таке рішення як забезпечувальний захід за позовом якогось Андрія Барташа.
Вчора, 12 червня, Баришівський районний суд відкликав ліцензію у першого українського лоукостера — компанії SkyUp. Раніше з критикою SkyUp виступали в авіакомпанії МАУ, чиїм акціонером є підприємець Ігор Коломойський.
Рішення про заборону Катерині Рожковій працювати заступником глави НБУ приймалося і раніше за позовом народного депутата Ігоря Луценка. Луценко – пасинок Володимира Стельмаха, який очолював наглядову раду Приватбанку, коли його акціонером виступав Ігор Коломойський. Після націоналізації Приватбанку Стельмах залишив своє місце роботи.
Вища рада правосуддя раніше усувала суддю Баришівського суду Олександра Лисюка на вимогу спеціалізованого антикорупційного прокурора.