У лютому має відбутися засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду, на якому планують розглянути питання щодо нової програми співпраці з Україною. Одна з умов цієї програми – забезпечення незалежності Національного банку. Але в цьому питанні не все так однозначно. Принаймні немає причин стверджувати, що Нацполіція захищає теперешніх та колишніх керівників НБУ.
Нацполіція не затримала жодного підозрюваного у справах, що розслідуються за заявами першої заступниці голови Нацбанку Катерини Рожкової. Таких справ п’ять, і вони досі розслідуються, йдеться у відповіді на журналістський запит .
«У кримінальних провадженнях проводяться необхідні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на повне, всебічне та неупереджене дослідження всіх обставин вчинення кримінальних правопорушень для встановлення винних осіб і притягнення їх до кримінальної відповідальності. На теперішній час підозрюваних осіб не затримано», — повідомили в Нацполіції.


Фото: PG
Катерина Рожкова 20 січня повідомила , що Нацполіція не інформує її про результати розслідування. Пізніше, 25 січня, вона відмовилася коментувати слідчі дії правоохоронців, однак заявила, що в подальшому їй погрози не надходили.
Одна із заяв стосується погроз, що надійшли Рожковій 11 грудня. Тоді перша заступниця голови Нацбанку заявляла, що на неї та команду НБУ посилюється тиск. Перед цим у коментарі Рожкова розповідала, що 4 грудня мітингувальники під її будинком зняли з петель ворота на в'їзді в її двір.
У січні стало відомо про листи, які керівник місії Фонду в Україні Рон ван Роден наприкінці 2019-го надіслав низці українських чиновників. У ньому глава українського представництва нагадав про неприпустимість погроз та залякування керівництва НБУ.
Пізніше прем’єр-міністр Олексій Гончарук в інтерв’ю спеціальному випуску Newsweek, присвяченому Всесвітньому економічному форуму в Давосі, також заявив, що серед вимог МВФ — забезпечення незалежності Нацбанку.
Це не перша подібна вимога від МВФ. У вересні Фонд був стурбований тиском на ексголову Нацбанку Валерію Гонтареву та правління НБУ. Через це місія Фонду достроково поїхала з України без результату, повідомив в інтерв’ю Lb.ua колишній секретар РНБО Олександр Данилюк.
Наприкінці серпня Гонтареву в Лондоні збив автомобіль. Після цього, 5 вересня, підпалили автомобіль її невістки, а у ніч з 16-го на 17-е вересня під Києвом спалили будинок ексглави НБУ. Тоді Гонтарева пов'язувала проблеми, які у неї виникли, із ситуацією навколо Приватбанку.
Поліція наразі розлідує справи стосовно підпалу будинку та нападу на автомобіль невістки Валерії Гонтаревої. Але в них також немає жодного руху, розповіла Гонтарева.