Facebook Pixel

НБУ зобов’яже банки швидше очиститися від «поганих» кредитів

Національний банк України (НБУ) найближчими тижнями затвердить нове регулювання для комерційних банків щодо непрацюючих кредитів (NPL, англ. Non-performing loans).

Про це повідомив директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук на прес-конференції, передає кореспондент The Page.

Запровадити такі «стимули» регулятор змушений через повільне вирішення банками проблеми накопичених «поганих» кредитів. Їхня частка у загальному кредитному портфелі досі дуже висока.

«Ми змусимо банки розробляти сценарії, плани для розчищення власних балансів від NPL з чіткою привязкою до часових дедлайнів. Оскільки зараз прогрес у вирішенні питання NPL не такий швидкий, як нам хотілося б, і проблема фундаментально не вирішується», — сказав Ваврищук.

Він зазначив, що при цьому НБУ не очікує негативного впливу накопичених «поганих» кредитів на фінансові результати банків, оскільки резерви під них вже належним чином сформовані майже на 90%.

Разом з тим, регулятора «турбує практично повна відсутність вторинного ринку корпоративних непрацюючих кредитів діючих банків».

«Ми бачимо, що банки досі намагаються працювати самостійно з великими корпоративними NPL, і частіше обирають варіант реструктуризації чи рефінансування, ніж продажу їх на вторинному ринку», — зазначив Ваврищук. Це відбувається через те, що компаній, які викуповують у банків такі кредити, дуже мало, тому на ринку відсутня конкуренція і банки не завжди можуть знайти потрібного покупця.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉